Renzi: “Avrupa seçimlerindeki hedefim Salvini'den bir oy fazla almak”. Draghi AB'de mi? “Her şeyiyle iyi”

Sezai55

New member
Amacı Matteo Renzi Avrupa seçimlerinde mi? “Bir sınıf daha yüksek almak Matteo Salvini, ters bir Avrupa'nın sembolü. Benim için anketlerin yüzde 4,6'sı yeterli değil” diyor İtalya'nın konuğu Italia Viva'nın lideri MetropolisGedi grubunun internetteki konuşmasında, kendisinin de aday olduğu “Avrupa Birleşik Devletleri” listesine ilişkin son anketler hakkında yorumlar yapılıyor.

Renzi sahada. Ve seçildiği takdirde Avrupa Parlamentosu'na gideceğini yineledi. Avrupa seçimlerine seçilmesi durumunda, “Palazzo Giustiniani'deki ofisimden vazgeçeceğim. Benim için zor ama Brüksel ve Strasbourg'a gitmem doğru. Emma Bonino ve diğerleri birbirimize baktık ve dedik ki: Kim başvurursa o gider.” Giorgia Meloni, Antonio Tajani, Elly Schlein Ve Carlo Calenda. “Avrupa Parlamentosu'na giremeyeceklerini bilerek göreve aday olan dolandırıcılar, demokrasi hırsızları var. İtalyan diplomasisi için dünyayı dolaşması gereken ve oy almak için İtalya'yı dolaşan Tajani'miz var. Demokrat Parti iki seçim bölgesinde aday oluyor ve bunun bir skandal olduğunu söyleyecek gücünüz yok. Avrupa'ya şu mesajı verelim: AP umurumuzda değil. kendimizi saymak için Avrupa seçimlerini kullanalım – her zaman diyor Metropolis – Yüzde 40’lık seçimlerde bile adımı koymadım. Kim 'Avrupa Birleşik Devletleri'ne haç koyarsa isme değil, bir projeye koymuş olur.” Yine: “Avrupa için verdiğim mücadeleyi bir hizmet olarak yorumluyorum. Bir baba olarak gezegende yaratılan durumdan korkuyorum ve endişeleniyorum. Bir bürokrat çetesinin elindeyiz. Senato'daki konumumdan vazgeçiyorum ve bu benim için zor. Ama eğer durum bu kadar ciddiyse, kim koşarsa koşsun gerçekten Avrupa'ya gidiyor dedik kendi kendimize” diye tekrarlıyor. Bu nedenle birçok aday parti liderini eleştiriyor: “Eğer Avrupa Parlamentosu'na gidemeyeceğimizi zaten bilerek aday olarak yarışıyorsak, Avrupa'da bizim hiç umursamadığımız mesajını vermiş oluyoruz. Herkes kimi istiyorsa onu aday gösteriyor. Avrupa'ya giden insanları aday gösteriyoruz. Brüksel'e siyasetçi göndermemiz gerektiğini düşünüyorum, aksi halde Fransızlar, Almanlar ve diğerleri bizi hep kazıklayacak ve hiçbir zaman etki yapamayacağız. Başvurursanız ve Avrupa'ya gitmezseniz bunu kendinizi saymak için yaparsınız ama Avrupa Şampiyonası'nda amaç kendinizi saymak değil saymaktır. Etkileyicilere değil, siyasete ihtiyacımız var. Yani bu bir dolandırıcılık.” Meloni adayı? Renzi, “Kendinizi aday olarak göstermenin yönetim grubunuza karşı bir güvensizlik işareti olduğuna inanıyorum” diye yanıtlıyor. Ve “Avrupa Parlamentosu'nun etik kurallarına körü körüne saygı duyacağının garantisini veriyor. Hiçbir zaman lobicilik yapmadım, her zaman her şeyin şeffaf olduğunu ve her şeyin güpegündüz yapıldığını beyan ettim.”

Renzi'ye göre Demokrat Parti'nin 2014 Avrupa seçimlerinde elde ettiği yüzde 40,8'lik oran, “Demokrat Parti'nin en güzel sayfalarından biriydi, orada bu sonucu daha önce hiç görmemişti ve bunun yerine bir parti için siyasi açıdan en yüksek rakamdı” Hıristiyan Demokrasisi”.

Renzi, Avrupa Komisyonu'nun başındaki Mario Draghi'ye odaklanıyor: “Eski başbakan her şeyden memnun. Seçimlerden sonra Halk Partisi'ne Komisyon, Yenileme'ye de Konsey verilecekse o zaman ben de Konsey'e önereceğim. 2021'de Conte'yi Draghi'yi getirmesi için eve gönderdiğimizden bu yana birçok insanı kızdırdık ama bence iyi iş çıkardık – özgeçmişime isteyerek yazdığım bir taktik şaheseri – hayalim eve böyle insanları göndermek olurdu Ursula Von Der Leyenki bu ideolojiktir ve Mario Draghi gibi birini getirmek”, IV'ün liderini belirtmektedir.