Yükseköğretimin Oscar’ı THE Awards Asia 2022 “Yılın Milletlerarasılaşma Stratejisi Ödülü” birinci sefer bir Türk Üniversitesine verildi

Sezai55

New member
Yükseköğretim kurumları içinde olağanüstü liderlik ve kurumsal performansı takdir etmek maksadı taşıyan, Londra merkezli tanınmış memleketler arası derecelendirme platformu Times Higher Education (THE) tarafınca verilen THE Awards Asia 2022’nin sonuçları Japonya’da düzenlenen merasimle belirtildi.

THE Awards Asia 2022’de “Yılın Milletlerarasılaşma Stratejisi Ödülü” ve “Yılın Öğrencilere Yönelik Tanıtım Kampanyası Ödülü” kategorilerinde finale kalan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, “Yılın Milletlerarasılaşma Stratejisi Ödülü”nü alarak Türkiye’yi gururlandırdı.

THE Awards Asia 2022’de her kategoride Çin, Japonya, Hindistan, Malezya, Hong Kong, Singapur, Güney Kore üzere ülkelerin itibarlı üniversiteleri finalist olarak yarıştı, Türkiye’den İYTE mükafatı alan üniversite oldu.

İYTE Rektörü Yusuf Baran mükafatın akabinde yaptığı açıklamada, Türkiye’nin bilgi ve teknoloji ihraç eden bir ülke olması için üniversite olarak bir epeyce eksende ağır çalışmalar yaptıklarını söylemiş oldu. Baran, “İYTE’nin milletlerarası arenada marka bir üniversite olması ismine çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz. Bu başarıda emeği geçen ve İYTE’nin milletlerarası arenada giderek güçlenmesine katkıda bulunan tüm İYTE’lilere ve paydaşlarımıza bir sefer daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.