Yeni Zelanda yolculuğu: şarap, somon balığı ve nefes kesen manzaralar

BenMelek

New member
Yolculuk buna değdi mi? ‌ ‌

2013’te Yeni Zelanda’yı en son ziyaret ettiğimde, bu ülkeyi güzel bulmuştum ama belki de heyecan verici bulmamıştım. 2022’de Yeni Zelanda’nın sessiz güzelliği sıradan olmaktan uzak ama açıklayıcı görünüyordu. ‌ gibi bir yeri deneyimlemek için somon sashimi ya da başka bir bahane bulabilirim.

Ne zaman gidiyorsun:

Amerika Birleşik Devletleri’nden ve diğer birçok ülkeden uçuşlar, Yeni Zelanda’nın Kuzey Adası’ndaki en büyük şehri olan Auckland’a inmektedir. Auckland’dan South Island’ın kuzey kapısı olan Marlborough Havaalanı’na 1 saat 25 dakikalık bir uçuş vardır. Yolculuğumdan sonra, ülkedeki macera turizminin merkezi olan güneydeki Queenstown’dan uçtum.

Lyttleton’daki Mapu, Christchurch’ün dışında, yalnızca altı kişilik, akşam yemeğinde bir koltuk var, bu yüzden mümkün olduğu kadar erken rezervasyon yaptırın. Alkolsüz eşlemeli bir kişi için yemek ücreti 280 Yeni Zelanda Doları (yaklaşık 172 ABD Doları); şarapla 370 Yeni Zelanda doları.

Kaikoura’nın kuzeyinde, Hapuku’da bulunan Glenburn Coastal Retreat’teki konaklamaların gecelik fiyatı 429 USD’dir; Karşılığında oturma odası, geniş banyosu, yatak odası ve arka bahçesinde barbekünün yanı sıra nefes kesen deniz ve dağ manzarasına sahip müstakil bir ev alırsınız.

Waipara Valley’deki Black Estate Wines, mükemmel bir restorana sahiptir ve bölgenin en iyi şaraplarından bazılarını üretmektedir. Şarapla birlikte çok servisli bir yemek yaklaşık 120 dolardır. Şaraphane ayrıca şarap tadımı sunuyor ve gecelik 395 dolara bir daire kiralıyor.

Christchurch’te, Hagley Park’ın karşısında yer alan George Hotel, her şehrin ihtiyaç duyduğu şeydir: titiz hizmet sunan konforlu, hiper-yerel lüks bir otel. Odalar gecelik 428 dolardan başlıyor.

Haberler Seyahatini Takip Edin üzerinde instagram, twitter ve Facebook. ve Haftalık Travel Dispatch bültenimize kaydolun Bir sonraki tatiliniz için daha akıllı seyahat ve ilham için uzman ipuçları almak için. Gelecekteki bir kaçışın hayalini mi kuruyorsunuz yoksa sadece bir koltukta mı seyahat ediyorsunuz? bizimkilere göz atın 2023’te 52 destinasyon.