“Veraset” geri dönüyor – Haber

BenMelek

New member
Bitince ne göreceğiz?

Bu soru, son zamanlarda yarın dördüncü ve son sezonu başlayacak olan “Succession”ın başka bir hayranıyla tanışırken ortaya çıkıyor. Sadece 10 bölüm kala aşağılık, zorlayıcı Roy ailesini kaçırdığımız için önceden üzüldük.

Bu duygu yoğunluğunun sadece dizinin hikaye anlatımına olan sevgimizle mi ilgili olduğunu merak ediyorum. 2. Sezonun sonu (Ekim 2019) ile 3. Sezonun başlangıcı (Ekim 2021) arasındaki iki yıl, kabaca, pop kültür güvenlik battaniyelerimizin eksikliğini şiddetle hissettiğimiz pandeminin ilk iki yılına denk geldi. “Succession”ın yeni sezonunun başlangıcı bir nefes verme, bir soluklanma gibi geliyor.

Bir “olay” olarak, kültürel bir fenomen olarak, gerçek izleyici coşkusu ve pazarlama aldatmacasının bir karışımı olarak gösteri ilginç bir şey. Kemerlerinizi bağlayabilir ve araba kullanabilirsiniz – takviminizde prömiyer tarihlerini işaretleyebilir, DVR’yi ayarlayabilir veya bir izleyici partisi planlayabilir, grup metinlerine göre her bölümü inceleyebilir – veya bunu kesin bir iradeyle yapabilir veya elinizin altındaki şovu umursamayabilirsiniz. , oturun.

Oturumu kapattığınızda, heyecan eğlenceli ama önemsiz görünür. Devam eden “Game of Thrones” olayını atladım ve her bölümün ardından gelen “Bu kişinin bu kişiyi/ejderhayı yendiğine/birlikte yattığına/öldürdüğüne inanabiliyor musun?” Kayıtsız olmak, merakımı ve enerjimi korumak rahatlatıcıydı.

Hepiniz içerideyken, bu farklı bir hikaye. Şimdi, yeni sezon için tahminlerimizi tartışırken, ben ve başka bir Aktarım meraklısı arasında çatırdayan elektriğin tadını çıkarıyorum. İnsanlara prömiyerin bu hafta sonu olduğunu hatırlatmayı ve onların “Nihayet!” diye rahatlamış iç çekişlerini duymayı seviyorum. Ben bir tamamlayıcıyım, tüm perde arkası profillerini, dedikoduları ve podcast röportajlarını içinize çekiyorum. (New York Magazine’den GQ ve Hunter Harris’in geçen sezon öncesinde Toskana’dan yaptığı yerinde turdan Aktör Jeremy Strong’un Yaşayamayacağı 10 Şey videosunu öneririm.)

Elbette izlenecek başka güzel diziler de var. (“Çift Terapisi”, 28 Nisan’ı tamamen araştırmadan önce yaptığım gibi sevimsiz veya sevimsiz olması gerektiğini düşünürseniz inanmayacağınız çok iyi bir gösteri.) Sunulan tekliflerin çoğu ince et suyu gibi görünse de Besleyici yoğun Başarı yahnisi, yakında ziyafet çekecek başka bir şey bulacağız. Bir dizinin yaklaşan sonunun yasını tutmak, hayran olmanın acı-tatlı bir unsurudur, sezon öncesi heyecan ve bölüm sonrası yeniden canlandırma kadar besleyicidir.

Ve sonsuza dek veda etme olasılığı çok acı verici görünüyorsa, yine de bu var. The New Yorker ile yakın tarihli bir röportajda, Succession’ın yaratıcısı Jesse Armstrong umudu canlı tuttu: “Bazı arkadaşlarımla konuşurken Şovun sonunun rafa kaldırıldığını gördüm. Personel, sanki bir iştahımız olsaydı belki de bu dünyanın geri dönebileceğimiz başka bir parçası vardır?” dedi. “Belki üzerinde çalışma şeklimizin iyiliğinden yararlanan başka bir şey yapılabilir.” Yan ürün mü? toplantı? Gelecekte bir ara özel bir tatil mi? Bir fan rüya görebilir.

Daha fazlası için

• 3. sezon finalinin özetini alın.

• “Garip bir şey, bir işi bıraktığın andaki keder. Biraz ürkütücü ve yürek burkan ama aynı zamanda hafif bir rahatlama hissi de var – karmaşık bir duygu karışımı.” Sarah Lyall, Tom Wambsgans’ı oynayan Matthew Macfadyen ile konuştu.

• J. Smith-Cameron’un kocası, yazar-yönetmen Kenneth Lonergan “İkisi de öze ilgi duyuyor ve ikisinin de bir odadaki ilgi odağı olması gerekmiyor ve hiçbiri bir odadaki birinden daha akıllı değil.” , karısının karakteri Gerri Kellman ile ortak noktası olan bu konuda.

• 2021’den Nicholas Braun, kuzeni Greg’i büyütürken.
KÜLTÜRDE HAFTA
KÜLTÜR TAKVİMİ

📺
Sarı Ceketliler (Pazar):
Uçak kazası Kanada’nın vahşi doğasına düşen liseli futbolculardan oluşan bir takım ile travma geçirmiş günümüz benlikleri arasında gidip gelen bu dizinin ilk sezonu küçük bir sansasyondu. Bunun nedeni kısmen yıldız oyuncu kadrosu (diğerlerinin yanı sıra Melanie Lynskey, Juliette Lewis ve Christina Ricci), kısmen aşırı hızda 90’ların nostaljisi müziği ve kısmen de cehennem gibi ürkütücü olmasıydı. 2. Sezon prömiyeri bu hafta sonu Showtime’da.

📚
H Mart’ta Ağlamak (Salı):
Japanese Breakfast grubunun solisti Michelle Zauner, belki de müziğiyle olduğu kadar, en çok satanlar listesinde iki yıl geçirdikten sonra ciltsiz olarak yayınlanan bu eleştirmenlerce beğenilen anı kitabıyla da tanınıyor. David Marchese’nin yazdığı gibi, H Mart “yemek ve hafıza, çift ırklı kimliğe eşlik edebilecek kafa karışıklığı, Zauner’in aşırı talepkar Koreli annesiyle gergin ilişkisi ve ardından annesini kanserden kaybetmenin verdiği kederle ilgili.”

HAFTANIN TARİFİ
Lahana ve makarna ile bahar sebzeli çorba

Yemek yerken baharı çağrıştırmak için tabağınıza yeşil şeyler yığmaktan veya bir tencerede bu çorbadan daha iyi bir yol yoktur. Bu, her yıl kuşkonmaz, lahana, bezelye, dereotu – New York kışının bitkin griliğini ortadan kaldıran her şeyi – şımarttığım an. Kay Chun’un Hızlı Bahar Çorbası, heyecan verici taze zencefil ilavesiyle bunu harika bir şekilde yapıyor.

EMLAK

250.000 $ karşılığında ne elde edersiniz: Kaukauna, Wisconsin’de bir Esnaf bungalovu; bir Philadelphia sıra evi; veya Floransa, Ala’da bir orta yüzyıl çiftlik evi.

Maliyet Hesaplayıcı: İnşa etmek satın almaktan daha ucuz nerede?

Av: Bir çift, Pennsylvania’daki evlerini California’daki bir kiralık ev için takas etmek istedi. Hangisini seçtin? Oyunumuzu oynayın.

HAYAT

Lüks spor salonları: Egzersiz bir izin süreci ve 2.750 $’a kadar aylık ücretler gerektiriyorsa.

TEL KESİCİDEN TAVSİYE

Tedarik kaplarından gelen sağlık

İlham verici olduğu kadar göz korkutucu olabilen bahar temizliği mevsimi. Yakın zamanda bazı ev projelerini tamamladım ve garajım içinden bir kasırga geçmiş gibi görünüyordu. Çözüm, basit saklama kaplarıydı. Wirecutter kılavuzunda, uzmanlarımız 32 çöp kutusunu merdivenlerden aşağı fırlatıp yağmura bıraktı ve en iyisini bulmak için içini doldurdu. Iris Weathertight Tote ve HDX Tough Storage Tote karışımını kullandım, ancak kılavuzumuz, dağınıklığınızı yönetmenize yardımcı olacak ek seçenekler içeriyor. – Daniela Gorny

Evinizdeki her şeyi nasıl pırıl pırıl temiz tutacağınıza dair adım adım talimatlar için, Wirecutter’ın Clean Everything haber bültenine kaydolun.

HAFTA SONUNUN OYUNU

Mart Çılgınlığı: Pazartesi gecesine kadar hem NCAA erkek hem de kadın basketbol turnuvaları son dört takıma indirilecek. Bu sezon sakatlıklarla mücadele eden UConn kadın takımı, tüm gücüyle geri döndü ve hepsini kazanmaya hazır görünüyor. UConn bugün Ohio eyaletinde oynuyor (ABC’de 16:00 EST). Erkeklerde, Boca Raton’da bu yıldan önce hiç turnuva maçı kazanmamış küçük bir okul olan Florida Atlantic, bu gece yarı final için Kansas Eyaleti ile oynuyor (TBS’de 18:00).