Valditara-Savino vakası, Floridia (M5’ler): “Yetersiz bakan, neden iliklerine kadar acı çekti?”

Sezai55

New member
Eski Milli Eğitim Müsteşarı, milletvekili olmadan önce profesör, Senato’da 5 Yıldızlar grup lideri barbara florida dün mahkeme salonuna müdahale ederek “Valditara’nın yaptığı kabul edilemez” dedi.

Sizce istifa etmeli mi?
“Bu arada sınıfa gelmesini bekliyoruz ve sonra ne yapacağımızı değerlendireceğiz, o rol için yetersiz olduğunu ilk kez kanıtlamıyor. Öncelikle okula yapılan kesintiler için. , 4 milyar avro, bakan olarak. Bu hükümetle artık vatandaşlık ve çevre eğitimini düşünmediğimiz için. Senato’da yetkili komisyonda, Avrupa’nın ilk sistemik planı olan okul üzerinde hiçbir ağırlık ölçüsü yok. İtalyan okullarının ekolojik geçişi için ‘RiGenerazione Scuola’ terk edildi”.

Her neyse, sınıfa girince Valditara ne demeli?
“Müdürün sözlerini yetersiz bulduğunuz için özür dileyin. Harekete geçme önerinizi derhal geri çekin.”

Bunu yapmamalı mı, M5S olarak muhalefetin geri kalanıyla gensoru önererek başa çıkacak mısınız?
“Yeterli bir bakana sahip olmayı amaçlayan her türlü koordineli eyleme açığız. Kesinlikle şimdi Parlamentoyu baypas etmeyi göze alamayız”.

Anti-faşizmin değerini hatırlayan bir müdür için cezalar varsayarsak, Valditara’nın bir neo-faşist olduğu sonucuna varabilir miyiz?
“Bu arada müdür hakkında dava açacak olsa okulla alakası olmadığı, eğitimcilerin işini bilmediği ortaya çıkar. O mektubu herkes okumalı ve belli ki insan merak ediyor: Neden? Bakan çok mu acıdı?”

Edith Bruck: “Demokrasi okulda öğretilmeli: o bakan istifa ediyor”

kaydeden Raffaella De Santis

24 Şubat 2023

Bir müdür o mektubu yazabilir mi? Bu yeteneğe sahip misin?
“Tabii ki olabilir, okul müdürleri ve öğretmenlerin bugünü anlamanın anahtarını vermek için okullarının öğrencilerine yazdığı ilk yazı değil. Bunu okulda yapıyoruz, neler olduğunu açıklamak için tarihin merceğini kullanıyoruz. bugün. Başkan övgüye değer bir jest yaptı”.

Onu cezalandırmak veya misilleme yapmak teknik olarak mümkün mü?
“İstersen yaparsın ama bunu haklı çıkarmak kolay değil. Müdür ne gibi hatalar yapmış olabilir?”

Duydun mu?
“Bugün (dün, ed) onu okulda aramaya çalıştım, hatta onunla sadece okul kadınından okul kadınına konuşmak için bile”.

Bir bakan tarafından bu kadar azarlanmak öğretmeninin başına gelmiş miydi?
“Kendimi rezil ederdim ama bir santim bile pes etmeden, öğrencilerle sınıfta bunun üstesinden gelebiliriz”.

Bu sırada Meloni, önce öğrencilere yönelik saldırganlık konusunda, şimdi de bu konuda sessizdir. Neden?
“Belli ki utanmış. Belki de saldırganlar, partisine yakın bir hareket olan Öğrenci Hareketi’nin bir parçası olduğu için. Ancak yorum yapmak zorunda kalması onu daha da utandırır.”