Uzman ve başöğretmenlik imtihanlarına ait takvim yarın ilan edilecek

Sezai55

New member
Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Pendik’teki Green Park Hotel’de düzenlenen Fen Liseleri Yöneticileri Tarih, Kültür, Medeniyet Şuuru Semineri’nde yaptığı konuşmada, “Öğretmenlik Meslek Kanunu”yla eğitim tarihinde birinci kere öğretmenlere mahsus bir kanun gerçekleştiğini anlattı.

Bugün hoş bir haberin daha gerçekleştiğine dikkati çeken Özer, şunları kaydetti:

“Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun uygulanmasıyla ilgili bildiğiniz üzere adaylık ve meslek sistemiyle ilgili yönetmelik çalışmamızı, tüm paydaşlarımızın görüşlerine açmıştık 15 Mart’a kadar. Gelen görüşlere göre son biçimini vererek, yayımlanmak üzere göndermiştik. Dün gece prestijiyle bu yönetmeliğimiz yayımlanmış oldu. ötürüsıyla öğretmenlik meslek kanununun uygulanmasıyla ilgili artık mevzuat açısından hiç bir eksikliğimiz kalmadı. Hem öğretmenlik meslek kanununun tıpkı vakitte bugün yayımlanan yönetmeliğin siz pahalı öğretmenlerimize iyi, uğurlu olmasını diliyorum. Yarın yönetmelikteki bahsi geçen uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikle ilgili eğitim programını ve imtihan takvimini tüm kamuoyuyla paylaşacağız. 2022 yılı bitmeden süreci nihayetlendireceğiz. İnşallah eğitim sistemimizde devasa sayıda uzman öğretmenlerimizin, başöğretmenlerimizin olduğu, daima şahsi gelişmenin, mesleksel gelişmenin tartışıldığı, güzel uygulamaların konuşulduğu bir eğitim ekosistemi oluşturulmasıyla ilgili fazlaca kıymetli bir kazanımla ilgili süreç başlamış olacak.”