Ukrayna, hükümette çatışma: Birlik, Kiev'e verilen savunma sistemi nedeniyle Meloni'ye saldırıyor. Crippa: “Füzeler savunma silahları mı?”

Sezai55

New member
İtalya'nın Ukrayna'ya verdiği desteğe ve Başbakan'a karşı Lig Gürcistan Meloni NATO zirvesinde Kiev'i savunma silahlarıyla destekleme seçiminin doğruluğunu yineleyen Meloni, “Saldırı altındaki bir ulusu savunmanın en iyi yolu olan uçaksavar savunma sistemlerine odaklandık, bunu çeşitli kesimlerden Ukrayna'ya silah göndermeye devam edersek savaşı körüklediğimizi söyleyenlere söylüyorum – Meloni, NATO zirvesinin aralarında – uçaksavar savunma sistemlerini göndermeseydik, ki göndermiş olmaktan gurur duyuyorum, Ukrayna'ya doğru füzeler zaten fırlatılmayacaktı. Ama sadece çok daha fazla insanı vuracaklardı” dedi.

Meloni, Salvini'yi engelliyor ve Orban'ı eleştiriyor: “Ukrayna konusunda çizgimiz değişmiyor, bunu tüm dünya biliyor. Macaristan Başbakanı'nın gezilerinden sonra Putin bir hastaneyi bombaladı”. Ve Trump ile Biden arasındaki meydan okuma hakkında: “Ben karışmıyorum, ancak muhafazakar Cumhuriyetçiler bizi seviyor”

muhabirimiz Tommaso Ciriaco'dan

12 Temmuz 2024

Matteo Salvini'nin sağ kolunun yorumu çok sertti: Andrea CrippaRusya'nın önderliğindeki Kiev'e saldıran ve işgal eden merkez sağ hükümetin cephesini kıran Vladimir Putin: “Ukrayna'ya hangi savunma silahları gönderiliyor? Füzeler savunma silahları mı? Ukrayna'ya her türlü silah gönderilmesine karşıyım çünkü barışın tek amacı olması gereken bir müzakere sürecinden yanayım – diyor Crippa – Ukrayna'nın saldırıya uğradığı ve Rusya'nın saldırdığı varsayımından yola çıkarak, ancak bu savaşa son vermeli, siyasetin ve diplomasinin silahlar, füzeler ve uçaklar üzerinde üstün gelmesini sağlamalıyız. Bana öyle geliyor ki şu anda ölümlere neden olan sürekli silah sevkiyatları var ve Ukrayna ve Rusya'ya barışı getirecek bir müzakere masası yok”.

NATO ve Meloni hükümeti, 7 milyar avroya mal olacak 24 yeni savaş uçağı satın almak için yeşil ışık yaktı

Antonio Fraschilla tarafından

12 Temmuz 2024

Geçen ay Matthew Salvini Birliğin Ukrayna'ya yönelik yeni bir yardım kararnamesine hayır dediğini daha önce duyurmuştu: “Yeter, tek bir İtalyan mermisi Rusya'ya isabet edip öldürmeyecek ve bu kesinlik olmadan Birlik diğer askeri yardım paketlerine oy vermeyecek”

Konular