Türkiye’nin projesi, ABD’de düzenlenen “Geleceğin En Uygun Dijital İnovasyonu Ödülü” müsabakasında finale kaldı

Sezai55

New member
İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji, özgün eğitim platformu “Doğa’m Evimde” ile dünya çapında 120’den çok müracaat alınan “2021 En Âlâ Geleceğin Dijital İnovasyon Ödülü” müsabakasında 23 finalistten biri oldu. Doğa’m Konutumda platformu, geçtiğimiz günlerde aldığı CIO Mükafatları ve IDC Türkiye Mükafatı muvaffakiyetini taçlandırmıştı.

BU GURUR TÜRKİYE’NİN, BÜTÜN EĞİTİM KESİMİNİN

İTÜ ETA Vakfı Kurucu Temsilcisi Serhat Özeren, IDC Global ödüllerindeki finalistliği gururla kıymetlendirdi. Özeren, “yaklaşık bir buçuk yıldır, hayat şartlarımızı, ticareti, eğitimi, turizmi pandemi belirliyor. Bütün insanlığın aldığı en kıymetli ders, bu süreçte karşımızda duruyor: Bilim ve teknolojik gelişmenin önemi! Bu alanda, muhtaçlıklar zorunluluğa dönüştü. Amerika, Avrupanın dev ülkeleri, tabir yerindeyse sınıfta kaldı. Türkiye, gerek altyapı gerekse içerik dönüşümünde, en gelişmiş görünen ülkelerden önde olduğunu gösterdi.

Biz, İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji olarak, bunu bir adım daha öteye taşıdık. Tamamlayıcı eğitim ögelerimiz ile hem uzaktan, hem hibrit eğitim süreçlerini yüksek verimlilik ile gerçekleştirdik. Doğa’m Konutumda platformu, e-doğa /m-doğa uygularımız ile fark yarattık. Kurumumuzda CIO bakılırsavini dirayetle yürüten Hakan İnanır ve grubunu ayrıyeten kutlamak isterim. Eğitimdeki öncü anlayışımız, ödüllerle tescillendi. Global ölçekte verilen bedeli görmek de guru verici. Fakat bu gurur yalnızca bizim değil, tüm eğitim kesimimizin gururudur” dedi.

ÖDÜL AÇIKLAMASI 14 HAZİRAN’DA

IDC “2021 En Güzel Geleceğin Dijital İnovasyon Ödülü” sahipleri 14 Haziran’da açıklanacak.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müsabaka, global ölçekte gerçekleşiyor.
İştirakçiler, 2 özel ödül ve 5 kategoride yarışıyor. Kazananlar 14 Haziran’da açıklanacak.

Kazanan kuruluşlar, Ağustos 2021’de yapılması planlanan Sanal-Dijital Yeniliklerin Geleceği Doruğu’na de davet edilecek.