Tajani: “İtalya’da Rus propagandası yok”

Sezai55

New member
yarattığı utançlardan sonra silvio berlusconi hakkındaki açıklamalarıyla volodimir Zelenskiyyine öyle Antonio Tajani İtalya’nın Ukrayna’nın yanında olduğunu garanti etmek zorunda. Münih konferansındaki bir panelde, Kiev’den bir parlamenter FI Dışişleri Bakanı’na “İtalya’da bir şekilde çalışmaya devam ederken neden tüm Üye Ülkeler Rus medyasını yasakladı. Geçenlerde – milletvekilinin söylediğine göre – İtalya’da ve Türkiye’de bulundum” diye sordu. kaldığım otel her yerde gördüm televizyon Rusça”.

Tajani, başbakanın gezisinin arifesinde Giorgia Meloni Kiev’de, “İtalya’da Rus propagandası yok. Rusya’da çalışan gazeteciler olduğunu biliyorum ama İtalyanların %99’u Ukrayna’dan yana. Bana göre, benim ülkemde Rus propagandası yok ve bu bir Rus propagandası değil. sorun”. Berlusconi’nin söylediklerinin (“Başbakan olsaydım Zelensky ile asla tanışmazdım”) ne İtalya’nın ne de FI’nın konumunu yansıtmadığını bir kez daha netleştirmeye yarayan sözler. Özellikle EPP’den (Avrupa parlamento grubu) sonra açıklamalara ihtiyaç var Forza Italia’nın üyesi olduğu) il Cavaliere e’yi ‘boşalttı’ manfred weber, grup lideri, bir tweet ile Fi tarafından Napoli’de düzenlenen bir Ppe etkinliğini iptal etti. Daha sonra Münih’teki G7’de Weber ile tanışan ve anlaşmazlıkları çözen Tajani tarafından bir gerilim çözüldü.

Bugün Ukraynalı parlamenter Tajani’ye yanıt vererek, “Rus propagandasının gazetelerden çok sosyal medyada çalıştığına inanıyorum. Bugün bilgi sosyal medyada. Bu nedenle AB’nin telif hakkı kararını uyguluyoruz, çünkü onun aracılığıyla durumu kontrol etmek ve doğru bilgileri savunmak mümkünse, bu çok önemli bir adımdır”.

konular