Santanchè Bakanlığı'ndan Aci'ye 20 milyon: “Turizm personelinin eğitimi”

Sezai55

New member
Turizm Bakanlığı öncülüğünde bir milyoner ekseni Daniela Santanchè İtalya Otomobil Kulübü'dür. Turizm Bakanlığı, fazla tantana yapmadan, Aci ile “turizm sektörü personeli için eğitim ve yeniden eğitim kurslarının yanı sıra iş piyasasına girişi teşvik etme girişimlerinin” etkinleştirilmesi için 20 milyon avroluk bir anlaşma imzaladı. Ayrıntılı olarak, Aci ayrıca “sürekli yenileme kursları ve iş teklifi havuzlarının genişlemesini teşvik etme girişimleri yoluyla sektördeki operatörlerin becerilerini güçlendirme girişimleri” ile ilgilenecektir. Peki Aci'nin turizm eğitim sektöründe ne gibi deneyimleri var? Bakanlığın “Turizmin profesyonel seviyesini artırma fonu”nu etkili bir şekilde yönetecek olan bu kurum nasıl belirlendi?

Anlaşma, 20 milyon avroluk anlaşmanın amaçlarının “turizm bilimleri ve ekonomisi alanında yüksek nitelikli bir eğitim teklifinin sağlanması için ortak kuruluşların belirlenmesi yoluyla gerçekleştirilebileceğini” belirtiyor. Bakanlık, Aci'ye faaliyete başlamak için yüzde 30'a eşit bir avans vermeyi taahhüt ediyor ve Automobile Club d'Italia'nın bu faaliyeti yürütmek için bakanlık tarafından ödenecek 1,3 milyon avroluk bir masrafla işe alması gereken 42 kişi olmalı: fonların geri kalanı daha iyi belirtilmeyen “hizmetler” sağlamak için kullanılacak.

Santanchè ve G7 Floransa'da başarısızlığa uğrama riskiyle karşı karşıya: organizasyon durma noktasında ve olası yargılamaya sevk. Demokrat Parti: “Bakan, açıklama yapmak için Parlamento'ya geldi”

Antonio Fraschilla tarafından

10 Temmuz 2024

Üç mandanın yönettiği Aci için mükemmel bir anlaşma Melek Sticchi Damiani ve rolünün giderek daha da belirginleştiği Geronimo LaRussaSenato başkanı Ignazio'nun oğlu, bakanın siyasi açıdan büyük bir dostu ve destekçisi. Bugün Aci Milano'yu yöneten kurumun güçlü bir adamı, yürütme kurulu üyesi ve bazı iştiraklerin çeşitli yönetim kurullarında oturan La Russa junior, kurumun yönetim organlarını yenilemek için yapılacak seçimlerde görevdeki kişiye meydan okumaya kararlı görünüyordu. Ancak sonunda, yakın gelecekte kurumun yükselen yüzü olmaya devam edecek olan Sticchi Damiani'nin bir başka görevini daha destekleyecek.

Santanchè'nin barikatları: “Yargılanmaya sevk için bile istifa etmeyeceğim. Giorgia benimle”

Lorenzo DeCicco tarafından

27 Mart 2024

Aci, 2021 yılında Turizm ile gelecekte beceri değişimleri konusunda bir anlaşma imzalamıştı. Lorenzo Quinzi (şimdi Ulaştırma Bakanlığı'na devredildi). Seviyedeki sıçrama şimdi, bakanlık ile Aci arasındaki ilişkilerde, Quinzi'nin halefi olan mevcut genel sekreter tarafından imzalanan bu milyonluk anlaşmayla geliyor Barbara Casagrande. Bu arada, turizm eğitimi görevlerini, bu tür kursları hiç düzenlememiş bir kuruluşa veren ve bakanlık galaksisinin diğer kuruluşlarını, Enit'i, dışarıda bırakan bir anlaşma. Ayrıca, söz konusu rakamlar göz önüne alındığında, tartışmaya yol açacak bir seçim.