Salvini Trump'ı işaret ediyor: “Umarım kazanır. Oylama öncesi ABD'ye gideceğim”. Meloni ile gerginlik mi? “Hükümet 5 yıl sürecek”

Sezai55

New member
Matthew Salvini giderek Trumpçılaşıyor. ABD'deki oylama “Avrupa, İtalya ve tüm Batı için hayati önem taşıyor. Binlerce nedenden ötürü Cumhuriyetçilerin zaferi umudumu hiç saklamadım: güvenlik sorunlarından aile sorunlarına, yasadışı göçle mücadeleden fanatizm ve barışla mücadele konularına kadar. Kasım ayında Cumhuriyetçilerin zaferine güveniyorum, birçok kişinin çıkarı için.” Bu, Lig lideri, başbakan yardımcısı ve Altyapı bakanı tarafından 'Italia Report USA' ile yapılan bir röportajda ifade edildi.

Hepsi iyi / Trump'tan daha iyi kaymalar. Belki Joe Biden hala onu yenme şansı en yüksek adaydır

Stefano Cappellini tarafından

12 Temmuz 2024

Trump ile ilgili olarak Salvini, “birkaç haftadan daha geç olmamak üzere konuştuk. Ona karşı insani sempatimi ve kültürel uyumumu asla gizlemedim” ve “bu heyecan verici seçim kampanyasını takip ediyorum” ve “oylamadan önce orada olmayı planlıyorum” diye devam etti. ABD'ye gelecek mi? “Evet, bakan olarak bana önerilen bazı kurumsal görevlerim var, bu dönemde orada olabilirdim ancak şu anda İtalya'da bulunan dosyalar beni burada meşgul ediyor (Ev Kurtarma kararnamesinden yeni Karayolları Kanunu'na ve Altyapı kararnamesine kadar), ancak sonbaharda bazı siyasi adımlarla kurumsal bir göreve çıkmayı ve benim bakış açıma göre gelecek olan bazı Cumhuriyetçi liderlerle bir toplantı yapmayı planlıyorum” diye ekledi.

Ukrayna, hükümette çatışma: Birlik, Kiev'e verilen savunma sistemi nedeniyle Meloni'ye saldırıyor. Crippa: “Füzeler savunma silahları mı?”

Antonio Fraschilla tarafından

12 Temmuz 2024

“Avrupa'da bölünmüşlük var ama iktidar 5 yıl sürecek”

“Bu, İtalyanların seçtiği ve 5 yıl boyunca sürecek bir hükümet. Biz daha önce Avrupa'da farklı pozisyonlardaydık. Ve şimdi de öyle olmaya devam ediyoruz. Hükümetin bir kısmı Von der Leyen'in tekrarını destekliyor. Ancak görevden ayrılan Komisyon'un bize verdiği zarar ciddi ve biz bunu destekleyemeyiz. Hükümete gelince, 'Hic manebimus optime' ve 5 yıl boyunca hükümet etmeye devam edeceğiz”.

Konular