Rigopiano, Palazzo Chigi’deki kurbanların aileleri: “Artık sırtını sıvazlamak yok”. Meloni, küçük bir kızdan gelen bir mektupla duygulanır.

Sezai55

New member
Giorgia Meloni annesini Rigopiano trajedisinde kaybeden 11 yaşındaki bir kızın mektubunu alarak “dokundu”. O söyledi Giampaolo Başhemşire“Kızım Gaia’nın birkaç gün önce yazdığı mektubu” başbakana teslim ettikten sonra 2017’de Farindola’daki Oteli kaplayan çığdan sağ kurtulanlar arasında.

Başbakan’a yazdığı mektupta “Altı yıldır annesi olmamasından duyduğu memnuniyetsizlik. Cumhurbaşkanı anne olduğu için annesini bir gün görmese bir çocuğun neler çekebileceğini anlıyor ama annesini kaybetmiş.” Altı yıldır ona verir vermez duygulandı, bana daha sonra okuyacağını çünkü o anda okunamayacak kadar ağır olduğunu söyledi”, dedi Matrone. “Onu bizim durumumuza çok yakın gördüm, her şeyden önce ondan önceki kurumların her zaman yaptığı gibi yapmamasını istedik, bu kurumlar bizi sadece sırtımızı sıvazlayarak karşıladı” diye ekledi, 62 yıl moloz altında kaldıktan sonra hayatta kalan saat -. Şimdi ve gelecekte bize yakın olacağını söyledi.”

Meloni’ye, aile üyelerinin “usul durumunu, özellikle kısaltılmış bir prosedür için çok uzun süreler, süreleri uzatmak için ustaca icat edilen grevler nedeniyle ertelenen duruşmaları açıkladığını” söyledi. “Sonra – sözünü bitirdi – ayrıca ele almamız gereken ve 5-6-7 yıl daha sürebilecek hukuk davasının durumu hakkında size küçük bir muhtıra verdim. Önemli organların, Abruzzo’nun olduğu bir olaydı. Bölge, İl, Belediye, Kaymakamlık, onlar da bizimle uzlaşabilir, masaya oturabilir, bakalım neler yapılabilir.”

“Bir daha asla”. Meloni’ye verilen mesaj ve “İtalyan’daki büyük katliamlara karşı ulusal bir savcılık kurulması” gibi talepler bu şekilde.

L’Aquila’daki depremin yıl dönümü

Meloni, 2009 depreminin yıldönümü için önümüzdeki hafta L’Aquila’da olabilir. ‘X’ Günü, 6 Nisan, sabah saat 3.32’de beraberinde 309 can kaybı getiren ve depremin şiddetiyle katlanmış bir bölge bırakan o gecenin üzerinden 14 yıl geçmiş olacak. Abruzzo valisi Palazzo Chigi’den ayrılarak, “Gündemin izin verip vermediğini değerlendiriyoruz -” diye tahminde bulundu. Marcus Marsiliusaile üyeleri ve Rigopiano’dan sağ kurtulanlardan oluşan heyet ile birlikte – L’Aquila Belediyesi ile temaslar sürüyor, bu nedenle bu bir olasılık.”

konular