Ranucci: “Rapor'un Pazar günkü bölümünde Giuli'nin dahil olduğu başka bir dava daha var”

Sezai55

New member
Sadece durum böyle değil Spano. bölümünde Raporlar önümüzdeki Pazar yayınlanacak olan “Giuli'nin dahil olduğu bir dava daha var”. Gazeteci yine duyurdu Siegfried RanucciRaiTre araştırma programının sunucusu ve Radyo 1'deki 'Un giorno da pecora' programının konuğu, birkaç gün önce yayınlayacakları “başka bir erkek Boccia vakası” olduğunu ima ederek bölümün temalarını tahmin etmişti. . Dolayısıyla yayın soruşturmasının odak noktası yalnızca söz konusu dava olmayacak Francesco SpanoBakan tarafından güçlü bir şekilde desteklenen atamadan dokuz gün sonra dün istifa eden Kültür Bakanlığı eski kabine başkanı Alessandro GiuliMerkez sola ve LGBTQ topluluğuna çok yakın olduğu için FdI'nin onu görevden alması yönündeki baskılarına ve tartışmalara rağmen.

Spano'dan bahsetmişken Ranucci, istifa kararının kendisine ait olduğunu belirtmekte istekli: “Kabine başkanı olarak, soruşturmanın yalnızca bir kısmını öngördüğümüz için bu konuyla çok az ilgilendiğimizi düşünüyorum. evet, hizmet beklentisine dayanarak alınan kararlar, ancak hizmet nedeniyle değil. Muhtemelen geçici bir ilişki vardı ama söyleyecek başka şeylerimiz var”, diye altını çiziyor gazeteci.

Kısacası Spano olayı “Pazar günü Report'ta yayınlanan soruşturmanın küçük bir kısmı. Göstereceklerimizden sonra, Brothers of Italy'de onu sevmeyen biri bundan güç alabilir, diye açıklıyor. Sorun şu: Giuli hangi koşullar altında bakan olarak atandı? Geçmişte yaptığı bazı şeyleri, Maxxi'yi nasıl yönettiğini ve bu ikinci Boccia vakasındaki rolünü göstereceğiz. Boccia davasına benzer, Spano'yu ilgilendirmeyen ancak Giuli'nin de üstlendiği bir rol olan başka bir dava daha var”.

“Bize iki vaka olduğunu söylediniz mi?” radyo sunucularına sorun Giorgio Lauro Ve Geppi Cucciari. Ranucci, “Görüyorsunuz… Ben de yanlış bilgi verdim. Giuli'ye Inter-Juve'yi izlemesini tavsiye ettim ama öğleden sonra, akşam Roma-Fiorentina maçı var” diye yanıtlıyor. Lauro ve Cucciari'ye tekrar “Fratelli d'Italia'nın önde gelen temsilcileriyle bağlantılı sohbetler olduğunu mu söyledi?” diye soruyorlar. “Evet sana söylemiştim, unuttun mu?” “Sangiuliano'nun kaynaklarınızdan biri olduğu söylendi mi?”, başka bir soru. Ranucci tekrar, “Bu bir yalan, ama beni tanıyan herkes, kaynakları ortaya çıkarmam için telefon kayıtlarımı kaldırmaları gerektiğini biliyor” diyor.

Ancak Pazar günkü soruşturma aynı zamanda Giuli'nin “Maxi'nin başkanlığını da ele alacak. Ranucci'nin sosyal medyada yayınladığı yeni klibinin başlığı A flop?”, Roma'daki Ulusal 21. Yüzyıl Sanatları Müzesi Maxxi, “2010 yılında kapılarını açtı. Sadece birkaç yıl içinde – gönderide şunu okuduk: videoya eşlik ediyor – 2022'de satılan 300 binin üzerinde biletle İtalya'nın en önemli çağdaş sanat müzelerinden biri haline geldi. Ancak bu rakamlar Alessandro Giuli'nin başkanlığı sırasında çöktü”, daha önce de yazdığı gibi Cumhuriyet son günlerde. Hizmet şöyle açıklıyor: “2023'te bilet gelirleri, Giovanna Melandri'nin başkan olduğu bir önceki yıla kıyasla %30 azaldı” ve hizmetin açıklamasına göre 2,5 milyon eurodan 1,9 milyon euroya çıktı. “Sponsorluk bütçesi yanına kâr kalmayacaktı” daha iyisi: özel kişilerin sergi ve etkinlikler için Maxxi'ye verdiği para, Giuli ile 2022'de 1,2 milyondan 600 bin avroya çıktı.” Giorgio MottolaSoruşturmanın yazarı Kültür Bakanı şu cevabı verdi: “Hesaplamalar eninde sonunda yapılır. Unutmayın, ya da hatırlayabilirsiniz, dilediğiniz gibi yapın, göreve geldiğimde, sonucuna varmasına izin verdiğim bir programı devraldım. Birisinin söylediği gibi, hesaplamalar eninde sonunda yapılır.”