Pd’den Più Europa’ya, La Russa’ya karşı muhalefet: “Senin Senato başkanı olman bir hayal kırıklığı”

Sezai55

New member
Kız kardeşine verdiği Duce büstü. Eşcinsel bir oğul “Üzülerek kabul ederim. Çünkü benim gibi heteroseksüel biri oğlunun kendisine benzemesini ister. Ama bana benzemiyorsa boşver. Sanki Milan taraftarıymış gibi”. Dünkü şov için tartışma konusu oldu Ignatius LaRussa TV’de Rai 2 programına konuk oldu. Francesca Fagnanicanavarlar

Senato başkanının sözleri üzerine Pd’den + Avrupa’ya bir öfke korosu yükseliyor. Pd milletvekili Twitter’da “Yatak odasında Mussolini’nin büstleri olan bir babaya sahip olmak her zaman bir hayal kırıklığıdır” diye yazdı. İskender Zan. Senatörlerin başkanı da demler arasında konuştu Simon Malpezzi: “Ignazio La Russa basit bir siyasi temsilci değil (ve bu durumlarda bile insan boş sözlerden kaçınmalıdır): o devletin ikinci makamıdır ve Senato başkanı olarak televizyona çıktığında bile bunu hatırlaması gerekir. yönettiği kurumu temsil ediyor.Bu nedenle ciddi olmak gibi bir görevi var.Beasts ile yaptığı röportajı önceden haber veren basında yer alan sözleri kabul edilemez: saldırgan, bölücü, basmakalıp, cinsiyetçi – devam etti Malpezzi – Başkan, bunun siyasi olarak doğru olup olmadığıyla ilgili olduğunu, temsil ettiğimiz ve savunmaya devam edeceğimiz kurumlara saygı duymakla ilgili olduğunu” söyledi.

La Russa’nın cezalarını da kınıyor Ilenia MalavasıDemokrat Parti milletvekili , du Twitter’a “Homofobi, cinsiyetçilik, faşizm, alay, kibir. Peki İtalya gerçekten bu seviyede bir Senato başkanını hak ediyor mu?” diye sordu. “Senato başkanının sözlerinden tiksinti” Eleanor HavvaGreen Europe’un ulusal sözcüsü ve Alleanza Verdi e Sinistra’nın yardımcısı: “21. yüzyılda, cinsel yönelimin bir futbol takımını desteklemek gibi bir tercih veya tercih meselesi olduğunu düşünen insanların hala olması kabul edilemez. : LGBTQ+ kişilere karşı anlayış ve saygı eksikliğini gösteren ciddi bir hata. Bu sözlerin eyaletteki en üst düzey yetkililerden biri tarafından söylenmiş olması, bu tür ayrımcı dilin bireyler üzerinde yaratabileceği olumsuz etki açısından daha da endişe vericidir. Evi ekledi – Bu nedenlerle, bu tür davranışlara son vermenin ve cinsel yönelimi ne olursa olsun herkese saygı ve kabul gösterme zamanının geldiği inancıyla La Russa’nın derhal istifasını istiyoruz. , çocuklarımıza kendilerini ve başkalarını oldukları gibi sevmeyi ve kabul etmeyi öğretmek.”

Başkan La Russa, “devletin ikinci sorumlusu rolünü unutuyor ve aynı röportajda kadınlar ve eşcinseller hakkında kendini yetersiz ifade etme gibi mucizevi bir başarıya imza atıyor”., senatör yorumudur. Silvia Fregolent, Eylem Grubu – Italia Viva – Renew Europe başkanlığından. “Senato başkanının açıklamalarının her şeyi şakaya çevirme arzusunun bir sonucu mu yoksa onun hakkındaki düşüncelerine gerçekten cevap mı vermesini ummalıyım bilmiyorum. Her halükarda endişelenmeliyiz” dedi. Tekrar.

Più Europa, sosyal kanallarına müdahale etmeye karar verir: “Başkan La Russa, eşcinsel bir oğlu olması hiç de hoşnutsuzluk değil. Duce’nin büstlerini herkesin gözü önünde görmek ve bunlarla övünmek. muhalifler, ırkçı yasalar çıkardı, tüm demokratik özgürlükleri iptal etti ve bazıları çocuk olan binlerce yurttaşımızı toplama kamplarına sürdü. 25 Nisan’ı kutlamamaya karar vermektir. olmalarını isterdim. Üzüldüğüm şey, Ignazio La Russa, devletin ikinci makamını yetersiz bir şekilde temsil eden kişi. Ona benzemediğimiz için gururlu ve mutluyuz”.

Röportajın ardından La Russa sözlerine geri döndü: “Bu akşam yayınlandığı için programı izlemeyenlerden gelen eleştirileri içeriğini anlamadan okudum. Spesifik bir soruya cevap verdim. eşcinsel bir oğula sahip olmanın küçük bir hayal kırıklığı olacağını ama sorun olmayacağını. Sonra gerçekten başıma geldi: oğullarımdan biri Milan’ı izlemek için stadyuma gitti ve benim için küçük bir hayal kırıklığıydı, başka bir şey değil.”