Pd, Lotti ve Schlein arasında bir çatışma. Aday: “O Renziano’dur”. Cevap: “Ben o akıntıya kapıldım, kazanırsan beni atar mısın?”

Sezai55

New member
Demokrat Parti’nin ön seçimleri için mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Ve ilk tartışmalar ortaya çıkıyor. savaşın kahramanları Elly Schlein Ve Luke Lotti. Yayın tarafından röportaj Koyun gibi bir gün Rai Radyo1’de partinin lideri adayı, kendisine rakibi olduğunu düşünüp düşünmediğini soranlara şöyle yanıt verdi: Stefano Bonaccini, Renzian’dı. “Hayır, o Bonaccinian – temin etti – Bozulmamış kalan tek akım onu destekliyor ve Guerini Ve sürü, o zamanlar Renzi ile birlikte olan. Bu biliniyor.”

Lotti’yi derinden rahatsız eden bir yorum. “Doğrudan Elly Schlein’a soruyorum: Kazanırsanız ne yapayım, Demokrat Parti’den ayrılayım mı? Kartı bırakayım mı? Yoksa beni kovmanızı mı bekleyeyim? Demokrat Parti’ye sekreter olarak dayatacağınız iklim bu mu?”, Facebook’ta demlerin öfkeli sözleri . Lotti, görevine “Daha önceki (Demokrat Parti’yi kurarak) ve sonraki dönemin parçası olduğum gibi, ‘Renzian’ olarak tanımlanan dönemin bir parçasıydım”, diye devam ediyor. Ancak Schlein, “Seni kovmak mı? Kimsenin endişelenmesine gerek yok, bizim yöntemimiz bu değil” diye yanıt verir.

Lotti’nin gönderisi

Lotti yaptığı gönderide, geçmişte Renzi akımının “bugün kongrede Schlein’ı destekleyen birçok başka arkadaş ve yoldaşı içerdiğini açıklıyor, örneğin geçmişte çeşitli kongrelerde oy kullananların yaklaşık %70’i ve inanıyorum ki, Bugünlerde Demokrat Parti’nin ön seçimlerinde oy kullanmaya gelen 150 bini aşkın üyeden bazıları” dedi. Kısacası, diye devam ediyor Lotti, “Ben de onun bir parçasıydım ve Demokrat Parti ayrılmayı ‘uygun’ hale getirebilecekken veya başkaları beni ‘gittirmemi’ sağlasa bile Demokrat Parti’den asla ayrılmadım. Ve Demokrat Parti’de kalarak ben Demokrat Parti’nin parlamento salonlarında hayatta kalmasına katkıda bulundum: bunu ben değil, rakamlar ve tarih söylüyor”.

Ardından Schlein’a dönerek sözünü bitiriyor: “Demek benden hoşlanmıyorsun? ‘Stefano Bonaccini’ye zarar veremedim, neden bir etkinliğe katılamadım ve İtalya’nın her yerine oy sms’i göndermedim (eğer bir sorunsa ha!)”.

Schlein’ın cevabı

Demokrat Parti adayının, “Kimse merak etmesin, bizim yöntemimiz değil” diye yanıtladığı sözler, liderleri partiden atmak. “Günlerdir tüm yönetimin bizim tarafımızda olacağını duyduğumuzu düşünürsek, bunun yerine bir cumhurbaşkanının yönettiği bir Bölgede ve bir belediye başkanının olduğu bir şehirde olduğumuzu hatırlıyorum. diğer tüm Bölge başkanları ve belediye başkanları gibi onlar da Bonaccini’nin yanındalar” dedi. Ardından şunları söyledi: “Akımlarla ilgili olarak, profilimin akımları dağıttığını söylüyorum, bu partide bir şeyleri gerçekten değiştirebilmek için olması gereken bu. Hâlâ bütün olan tek bir şey var: o da Bonaccini’nin önceki hükümetlerden bahsederken bahsetmeyi unuttuğu şu bakan, Guerini, kendisini destekleyen Reformist Üs’ün mevcut durumundan”.