Okullarda maske takmak zarurî mu? Sıhhat Bakanı Koca deklare etti! (2022-2023 eğitim öğretim yılı)

Sezai55

New member
Okullarda maske takmak mecburî mu? sorusu, 2022-2023 eğitim öğretim yılı öncesinde birfazlaca öğrenci ve veli tarafınca merak ediliyor. Sıhhat Bakanı Koca, bu yıl okullarda maske zorunluluğuyla ilgili açıklama yaptı. Pekala, okullarda maske takmak zarurî mu?

OKULLARDA MASKE MECBURÎ OLACAK MI?

Sağlık Bakanı Koca, geçtiğimiz Kabine Toplantısı’nın akabinde öğrenciler ve velilerin merak ettiği maske konusuna ait açıklamada bulundu.

Bakan Koca, yeni eğitim devriyle ilgili yaptığı açıklamada, “Endişe edilmemeli, maske takmak isteyen olabilir, takabilirler fakat mecburî değil. Çocuklarımız inançla bundan daha sonraki süreçte hiç bir kısıtlama olmadan eğitimlerine devam edecek” tabirlerine yer verdi.

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TAKVİMİ

2022-2023 eğitim-öğretim yılı 12 Eylül tarihinde başlayacak ve 16 Haziran 2023 tarihinde sona erecek.

Yarıyıl tatili ise 23 Ocak-3 Şubat 2023 tarihleri içinde yapılacak.

2022-2023 eğitim ve öğretim yılı takviminin belirli olmasıyla bir arada orta tatil tarihleri de muhakkak oldu.

Buna bakılırsa;14-18 Kasım 2022’de birinci, 17-20 Nisan 2023’te ikinci orta tatil yapılacak.

İkinci orta tatil ise Ramazan Bayramı ile birleştirilecek.