Milano Malpensa Havalimanı'na Berlusconi'nin Adı Verildi: Salvini'nin Duyurusu

Sezai55

New member
Ne zaman Matthew Salvini haberi duyuruyor, Bruno Vespa ve Comin & Partners tarafından Manduria'da düzenlenen Masseria Forum'daki izleyicilerden alkışlar yükseliyor: “Tam bugün Enac başkanı bana bir mesaj gönderdi. Yönetim kurulu geçen yıl Lombardiya Bölgesi'nin Milano Malpensa havalimanına Silvio Berlusconi'nin adını verme talebini onayladı. İmza ve karar daha sonra Altyapı ve Ulaştırma Bakanı tarafından verildiği için, onu dinledikten sonra, isimlendirmeye onay vereceğini düşünüyorum”.

Konsey başkan yardımcısının duyurusu, Vespa tarafından düzenlenen altıncı yaz etkinliğinde günün haberiydi. Ancak İtalya'nın en önemli havalimanına verilen yeni isimden bahsetmenin yanı sıra, Lig lideri Puglia'da inşa halindeki diğer çalışmaları da sıraladı: “Bu sabah Maglie'deydim çünkü projeden 23 yıl sonra Maglie-Leuca için çalışmaları teslim ettik. Sadece 23 yılda,” diye belirtti ve ekledi: “Geçtiğimiz yüzyılda ebeveynlerimizin Autostrada del Sole'nin 700 kilometresini sürdüğünü düşünürsek, bürokrasinin son yıllarda biraz gerilediği açık”.

Bakan olarak geçirdiği ilk yirmi ayı, unutuldukları için toz toplayan teknik belgeleri bulmak için çekmeceleri açmakla geçirdiğini söylüyor. Ancak birçok acil durum var: “Beş ayda dokuz ölümün kaydedildiği Bari-Taranto devlet yolu komitesiyle görüştüm. Ve Adriyatik'e gelince, 1980'lerden beri tıkanmış olan projeleri açmaya çalışıyoruz”.