Meloni hakimlere karşı: “Komplodan değil, halkın iradesine kayıtsızlıktan bahsederim”

Sezai55

New member
“Engellerin olacağını hesaba katmıştım” ama “İtalya-Arnavutluk protokolü işe yarayacak. İtalya ve Avrupa hukukuna tam uyumlu olarak belirlediğimiz bir modelin siyasetin bir parçası olduğu için bozulmasına izin vermeyeceğim” bu, bu okumaya ve göçün nasıl yönetilmesi gerektiğine katılmıyorum, ilerlemeye kararlıyım.” Başbakan öyle diyor Giorgia Meloni müdürüyle röportaj yaptı Zaman Tommaso Cerno – Roma'daki Ulusal Modern Sanat Galerisi'nde düzenlenen gazetenin 80. yıl dönümü partisi vesilesiyle.

Yargı açısından bu hükümeti devirmeye yönelik bir plan olup olmadığı sorulduğunda başbakan şöyle yanıt veriyor: “Bir komplodan bahsetmezdim… Komplo teorisyeni Giorgia Meloni hakkında bir şeyler okudum, onu devirmeye yönelik bir plan yok Halkın iradesi var ama halk iradesine karşı belli bir özen eksikliği var.”

Hakimin e-postasında PatarnelloMeloni şunları söylüyor: “İki doğru şey söylüyor: Birincisi, kişisel çıkarımla değil, politik vizyonumla hareket ediyorum ve bunun bir sorun olduğunu söylüyor. Bu millette, iskeleti olmayan ve etkilenemeyen güçlü siyaset, siyasetin zayıflığı üzerine imparatorluklar kurmuş olanlar için bir sorundur.”