Meloni: “Bir hükümet lideri gibi davrandım”

Sezai55

New member
Bir parti veya hükümet lideri mi? Giorgia Kavunlar İtalya'yı Avrupa'da oy kullanmaktan kaçınarak izole ettiği ve alakasız hale getirdiği suçlamalarına karşı kendini savunuyor Der Leyen'inbunun yerine güçlenerek ortaya çıktı ve hangi tarafı tutacağını seçmedi: “Bir Avrupa liderinin davranması gerektiği gibi davrandım, çünkü kendime yörüngenin doğru olup olmadığını sordum. Ve doğru olduğunu düşündüğümü söyleyemediğim için – diyor Başbakan Sera Koridoru – her zaman olduğu gibi, kısıtlamalar ve korkular olmadan doğru olduğunu düşündüğüm şeyi yaptım”. Avrupa'nın oylamadan güçlenerek çıkan tek lideri olmasına rağmen Avrupalı keskin, düşünülmemiş ve oyun dışı olduğunu fark etti: “Benimki tutarlılık seçimiydi, pozisyonlarımla ilgili değil, Avrupa seçimleriyle ilgili. Bazı gözlemcilerin vatandaşların 8 ve 9 Haziran'daki oylarıyla ne istediklerini hiç dikkate almamaları beni gülümsetiyor. Bir ilke veya ideolojik hizalanmaya dayanarak seçim yapmadım. İtalya ve Avrupa için en iyi olanın ne olduğunu düşünüyorum. Sık sık eksik olan bir Avrupa

siyaset, vizyon ve karardır. Önümüzdeki yıllarda işlerin yürümeme riski taşımasının nedeni, üst düzey pozisyonları atamak için seçilen yöntemin her iki şeyi de tehlikeye atabilmesidir”.

Muhalefetten gelen eleştiriler

Tutarsızlık ve stratejik tercihleri cezalandırma eleştirilerine Başbakan, muhalefete saldırarak yanıt veriyor: “M5S bana hakaret ediyor çünkü onlar gibi oy kullandım, PD ise oy vermediğim için.

von der Leyen benimle konuşmaya cesaret ederse onu desteklemeyecekleri tehdidinde bulunduktan sonra onlar gibi. Ve hep birlikte

merkez sağ partilere farklı oy verdikleri için hakaret ediyorlar,

tam olarak yaptıkları gibi. Vaazın güvenilirliği

“Her zaman minberin yetkisiyle de değerlendirin”.