KYK burs başvurusu ne vakit yapılacak? (2022-2023 GSB KYK burs ve kredi müracaat ekranı)

Sezai55

New member
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafınca merakla beklenen KYK burs müracaatları için tarihler gündeme geldi.

26 Ağustos’ta tamamlanan üniversite kayıt süreçlerinin akabinde binlerce öğrenci, eğitim öğretim hayatlarına maddi takviye sağlaması için KYK burs ve kredi müracaatları için gün sayıyor. Peki, KYK burs başvurusu ne vakit yapılacak?

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NE VAKİT?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafınca başlayacak KYK burs başvurusu için heyecan dorukta. KYK burs ve kredi müracaat tarihleri çabucak hemen belirli olmazken geçen yıl müracaatlar 5 Kasım’da başlayıp 8 Kasım’da sona ermişti.

Başvuruların bir daha Kasım ayının birinci haftalarında başlaması bekleniyor.

KYK BURS ÖDEMELERİ NE VAKİT YAPILIYOR?

İlk sefer burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı prestijiyle (ekim) olağan tahsil müddetince ödeme yapılmaktadır.

Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son sayısına göre her ayın 6 ve 10’uncu günleri içinde ödeme yapılmaktadır.

KYK BURS BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

KYK BURSLARINDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Ön lisans öğrencileri,

Lisans öğrencileri,

İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş imtihanı ile orta vermeden kayıt yapan öğrenciler, (intibak yahut hazırlık sınıfında burs verilmez.

KYK burs başvurusu ne vakit başlayacak? 2022-2023 GSB ile KYK burs/kredi müracaatları başladı mı, müracaat tarihi aşikâr mi ve kaideleri belirtildi mı?
Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)

ÖSYM imtihan kararında ham puan bazında belirlenen puan çeşidinde birinci 100’e giren öğrenciler,

Kurum Kuruluş Kanunu gereği, İdare Konseyi tarafınca belirlenen, kıstaslara göre Amatör ulusal atlet olan öğrenciler, burstan yararlanabilmektedir.

Bir öğrenci tıpkı anda, hem burs birebir vakitte tahsil kredisi alamaz.

KYK YURT SONUÇLARI AÇIKLANDI

Üniversite kayıt süreçlerinin tamamlanmasıyla birlikte KYK yurt müracaat sonuçları merakla bekleniyor. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafınca dün yapılan açıklama daha sonrasında KYK yurt sonuçları belirtildi.

KYK YURT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN