KPSS ortaöğretim müracaatları ne vakit bitecek? KPSS ortaöğretim imtihanı ne vakit? (2022 ÖSYM KPSS ortaöğretim müracaat takvimi)

Sezai55

New member
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafınca 1 Eylül tarihinde yayımlanan KPSS ortaöğretim müracaat kılavuzunun akabinde müracaat süreçleri erişime açıldı.

6 Kasım tarihinde yapılacak olan KPSS ortaöğretim imtihanının müracaatları devam ediyor. Peki, KPSS ortaöğretim müracaatları ne vakit bitecek?

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ÖSYM tarafınca yayımlanan KPSS ortaöğretim müracaat kılavuzu daha sonrasında müracaat süreçleri başladı.

Adaylar, müracaatlarını elektronik ortamda ÖSYM Müracaat Merkezleri aracılığıyla yahut kişisel olarak saat 11.00’den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yahut ÖSYM Aday Süreçleri Taşınabilir uygulamasından yapabileceklerdir.

KPSS ORTAÖĞRETİM İMTİHANI NE VAKİT?

KPSS ortaöğretim müracaatları sürmeye devam ederken bir yandan da imtihanın ne vakit yapılacağı merak ediliyor.

ÖSYM tarafınca yayımlanan 2022 KPSS imtihan takvimiyle birlikte imtihan tarihi de belirli oldu. Buna nazaran; KPSS ortaöğretim imtihanı 6 Kasım 2022 tarihinde yapılacak.

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURUSU NE VAKİT BİTECEK?

ÖSYM tarafınca yayımlanan 2022 KPSS ortaöğretim müracaat kılavuzunun akabinde müracaatlar alınmaya başladı.

Buna nazaran; 1 Eylül tarihinde başlayan KPSS ortaöğretim müracaat kılavuzu 13 Eylül’de sona erecek.

KPSS MÜRACAAT FİYATI NE KADAR?

KPSS ortaöğretim müracaat fiyatı, müracaatta bulunacak şahıslar tarafınca merak ediliyor. KPSS müracaatları için 130 TL fiyat ödenecek.