KPSS ortaöğretim geç müracaat nasıl yapılır? (2022 ÖSYM KPSS geç müracaat tarihleri)

Sezai55

New member
KPSS geç müracaat tarihlerinin belirli olmasının akabinde müracaatlar bugün başlayacak. 6 Kasım tarihinde yapılacak olan KPSS ortaöğretim imtihanı öncesinde müracaatlarını tamamlayamayan adaylar, 21-22 Eylül tarihleri içinde geç müracaat yardımıyla müracaatlarını yapabilecek. Pekala, KPSS ortaöğretim geç müracaat nasıl yapılır?

KPSS ORTAÖĞRETİM GEÇ MÜRACAAT NE VAKİT?

ÖSYM tarafınca yayımlanan 2022-KPSS Ortaöğretim geç müracaat takvimiyle birlikte, birinci müracaatlarını yapamayan adaylar müracaat yapabilecek.

Buna göre; KPSS ortaöğretim geç müracaatları 21-22 Eylül tarihlerinde alınacak. Müracaatlar 22 Eylül akşamı 23.59’da son bulacak.

KPSS ORTAÖĞRETİM GEÇ MÜRACAAT NASIL YAPILIR?

KPSS ortaöğretim geç müracaatlarının başlamasının akabinde adaylar müracaat süreçlerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden yapabilecek.

KPSS ORTAÖĞRETİM GEÇ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

GEÇ MÜRACAAT FİYATI NASIL YATIRILIR?

Geç müracaat günlerinde yapılan müracaatlarda imtihan fiyatı, geç müracaat günlerinde %50 artırımlı olarak ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenmelidir. Bankalardan fiyat ödemesi yapılmamalıdır. Geç müracaat günlerinde başvurusunu yaptığı hâlde imtihan fiyatını geç müracaat günlerinde yatırmayan adayların müracaat ayrıntıları silinecektir.

Geç müracaat günlerinde müracaat yapan ve imtihan fiyatını mühleti ortasında yatırarak müracaatlarını tamamlayan adayların, müracaatlarının tamamlandığını https://ais.osym.gov.tr internet adresinden, geç müracaat mühleti tamamlanmadan teyit etmeleri ve müracaat ayrıntılarının bir dökümünü yazıcıdan alarak müracaatın öbür kademelerinde gerekebileceğinden ihtimamla saklamaları gerekmektedir.

DİKKAT: Müracaat ayrıntıları sisteme kaydedildikten daha sonra mühleti ortasında imtihan fiyatı yatırılmalıdır. Müracaat ayrıntılarının sisteme girişi yapıldığı hâlde imtihan fiyatını müddeti ortasında yatırmayan adayların müracaatları tamamlanmamış olacağından sisteme girilmiş olan müracaat ayrıntıları silinecek, müracaat kayıt ayrıntıları iptal edilecek, bina/salon atamaları yapılmayacak, bu adaylar için İmtihana Giriş Dokümanı de düzenlenmeyecektir (Aday Müracaat Formu’nun ŞEHİT/GAZİ YAKINLIK bilgi alanını işaretleyen ve bu bilgisi ilgili kurum tarafınca onaylanan adaylar hariç).

KPSS ORTAÖĞRETİM İMTİHANI NE VAKİT?

ÖSYM tarafınca yayımlanan 2022 KPSS imtihan takvimi daha sonrasında KPSS ortaöğretim imtihanı tarihi belirtildi.

Buna göre; imtihan 6 Kasım 2022 tarihinde uygulanacak.