KPSS ortaöğretim başvurusu için son günler! KPSS ortaöğretim imtihanı ne vakit? (2022 KPSS ortaöğretim imtihan takvimi)

Sezai55

New member
ÖSYM tarafınca yayımlanan yeni KPSS takvimi daha sonrasında KPSS ortaöğretim (lise) müracaat ve imtihan tarihleri belirli oldu. 1-13 Eylül tarihleri içinde yayımlanan KPSS ortaöğretim müracaat kılavuzunun akabinde, müracaatlarını gerçekleştiren adaylar artık de KPSS ortaöğretim imtihan tarihini sorguluyor. Pekala, KPSS ortaöğretim imtihanı ne vakit?

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KPSS ortaöğretim müracaat kılavuzunun yayımlanması daha sonrasında müracaat süreçleri 1 Eylül’de başladı.

Adaylar, müracaatlarını elektronik ortamda ÖSYM Müracaat Merkezleri aracılığıyla yahut kişisel olarak saat 11.00’den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yahut ÖSYM Aday Süreçleri Taşınabilir uygulamasından yapabiliyorlar.

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURUSU NE VAKİT BİTECEK?

ÖSYM tarafınca yayımlanan KPSS ortaöğretim müracaat kılavuzunun akabinde 1 Eylül tarihinde müracaatlar başladı.

KPSS Ortaöğretim (lise) müracaatları 1-13 Eylül tarihleri içinde yapılacak. Müracaatlar 13 Eylül’de son bulacak.

KPSS ORTAÖĞRETİM İMTİHANI NE VAKİT?

ÖSYM tarafınca yayımlanan 2022 KPSS imtihan takvimi daha sonrasında KPSS ortaöğretim imtihanı tarihi belirtildi Buna bakılırsa; imtihan 6 Kasım 2022 tarihinde uygulanacak.

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ