KPSS A Kümesi ve Öğretmenlik imtihanı giriş dokümanları erişime açıldı (KPSS imtihan giriş evrakı sorgulama)

Sezai55

New member
Kamuda memur olarak istihdam edilmek isteyen yüzbinlerce kişi, 1-15 Ağustos tarihleri içinde gerçekleşecek olan KPSS imtihanına girecek.

KPSS İMTİHAN YERLERİ AŞİKÂR OLDU

ÖSYM, 1 Ağustos’ta düzenlenecek 2021- Kamu İşçi Seçme İmtihanı (KPSS) A Kümesi ve Öğretmenlik (genel yetenek-genel kültür ve eğitim bilimleri) imtihanı oturumlarına girecek adayların imtihan giriş dokümanlarını erişime açtı.

ÖSYM’nin internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, 2021-KPSS A Kümesi ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür) oturumu ile 2021-KPSS A Kümesi ve Öğretmenlik (Eğitim Bilimleri) oturumuna katılacak adayların, imtihana girecekleri bina ve salonlara atanma süreçleri tamamlandı.

İmtihan yerlerini gösteren giriş evrakları, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinilebilecek.

Adaylar, 1 Ağustos’ta düzenlenecek 2021-KPSS A Kümesi ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür) oturumu için saat 10.00’dan daha sonra, 2021-KPSS A Kümesi ve Öğretmenlik (Eğitim Bilimleri) oturumu için de saat 14.30’dan daha sonra imtihan binalarına alınmayacak.

KPSS GİRİŞ DOKÜMANI ALMA EKRANI

ÖSYM tarafınca düzenlenen Kamu Çalışanı Seçme İmtihanı (KPSS) için giriş dokümanı ve imtihan merkezi görüntüleme ekranına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

KPSS İMTİHAN GİRİŞ EVRAKI İÇİN TIKLAYINIZ

2021 KPSS İMTİHAN TARİHLERİ

Genel Yetenek-Genel Kültür: 1 Ağustos 2021, Saat: 10.15’te başlayacak ve 130 dakika sürecek.

Eğitim Bilimleri: 1 Ağustos 2021, Saat: 14.45’te başlayacak ve 100 dakika sürecek.

KPSS Alan Bilgisi İmtihanları 1. Oturum Cumartesi Sabah (Kamu İdaresi, Milletlerarası İlgiler, Çalışma İktisadı ve Sanayi İlişkileri): 7 Ağustos 2021, Saat: 10.15’te başlayacak.

KPSS Alan Bilgisi İmtihanları 2. Oturum Cumartesi Öğlenden daha sonra (Hukuk, İktisat, Maliye): 7 Ağustos 2021, Saat: 14.45’te başlayacak.

KPSS Alan Bilgisi İmtihanları 3. Oturum Pazar Sabah (İşletme, Muhasebe, İstatistik): 8 Ağustos 2021, Saat: 10.15’te başlayacak.

ÖABT TARİHİ, İMTİHAN SAATİ: 15 Ağustos 2021, Saat: 10.15

ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Alan İmtihanı Saat: 14.45’te başlayacak.