Kayaklara geri dönün – Haber

BenMelek

New member
Kayak yapmamak için pek çok neden var ve bunların çoğunu son yirmi yılda bir zamanlar sevdiğim bir aktiviteden neden vazgeçtiğim sorulduğunda kullandım. Listenin başında maliyet yer alırken, bunu rahatsızlık, soğuk ve yaşam ve uzuv riski takip etti.

Geçen hafta sonu, “Ya nasıl olduğunu unutursam?” gibi sorularla birlikte bu endişeleri rafa kaldırdım ve Vermont’a gittim. Gergindim ama heyecanlıydım. Fantezilerimin yarısı, yokuşları toz bulutları halinde oymak, diğer yarısı da popomun üzerinde bir buz tabakasından aşağı kaymak ve bakmak için durup bakanlara bir kraliçe gibi el sallamaktı.

Bir zamanlar ödüllendirici olan bir faaliyete şimdi terk edilmek alçakgönüllü ve yaşlandıkça giderek daha nadir hale geliyor. Kim aptal görünmek ister? Kim gönüllü olarak bir şeyde kötü olmak ister?

Kayakta fena değildim. İyi değildim ama birkaç koşudan sonra alıştım. İnsanların bana “kas hafızası” hakkında söyledikleri doğru geliyordu.

Aktif bir şeyler yaparken sosyalleşmenin ne kadar eğlenceli olduğunu unutmuşum. Teleferikte sohbet ediyor, kayak yaparken düşünecek vaktiniz oluyor ve bir sonraki buluşma noktasında sohbete yeniden başlıyorsunuz. Molalarla sosyalleşme! Üstelik telefonsuz! Maggie Lange’nin yakın tarihli bir Times makalesinde yeni bir kitapta takılma kavramını tanımladığı gibi, “zamanı üretkenliğe dönüştürülebilen ham bir maddeden başka bir şey olarak geri kazanmanın” bir yolu.

Ve neredeyse yaptığım gibi doğayı da unutmayalım, düşmemeye o kadar odaklanmıştım ki. Formumu geri kazandığımda, ayaz çamları ve gökyüzünün ve karın sınırlı kış lezzetini alabildim. Klişe bir şehir insanıydım ama bu merakımı gidermedi.

Bir beceriyi yeniden keşfettiğimde hissettiğim güven sarhoş ediciydi. Vazgeçtiğim şeye başka neye dönebilirdim? Belki de klarneti tekrar almalıyım. Parmaklarım doğal olarak Eye of the Tiger oynamayı hatırlar mı? Olası olmayan! Ancak yeni başlayan olmanın kendi avantajları vardır.

Kendimizi tanıdığımızı düşünme tuzağına düşmek ve bu sözde kendini tanıma konusunda rahat olmak kolaydır. Bizi korur, yeniliğe ihtiyacımız olmadığına, işimizi bitirdiğimize ya da bitmek üzere olduğumuza ikna eder. Bu doğru değil elbette ama bazen hatırlatmalara ihtiyaç duyarız. Geri dönebilmek için nelerden vazgeçtin? Hangi uzun süredir uykuda olan yeteneğinizi silkeleyebilirsiniz? Söyle bana.

KÜLTÜR TAKVİMİ

🎬
Creed III (Cuma):
Rocky serisini akıllıca genişleten önceki iki filmde Adonis “Donnie” Creed olarak rol alan Michael B. Jordan, ilk yönetmenlik denemesini yapıyor. Jonathan Majors (en son geçen hafta sonu… yeni Ant-Man’de görüldü) arkadaşından rakibine dönüşen arkadaşını oynuyor. Birbirlerine çarptılar.

📚
“Güney Amerika: Bir Ulusun Ruhunu Anlamak İçin Mason-Dixon’un Altında Bir Yolculuk” (Salı, ciltsiz):
Imani Perry, tarihin bugünle buluştuğu yeri keşfetmeye yönelik bu Güney turuyla geçen sonbaharın Ulusal Kitap Ödülü’nü kurgu dışı dalında kazandı. Eleştirmenimiz Tayari Jones’un yazdığı gibi: “Türleri kapsayan, dördüncü duvarı yıkan, şiirle dans eden, edebiyat eleştirisiyle uğraşan ve gazetecilikten anılara ve akademik yazılara dart atan bu iddialı çalışmaları kategorize etmeye yönelik herhangi bir girişim – işte bu, bir aptal.”

HAFTANIN TARİFİ
Brüksel lahanalı limonlu tavuk sac tava

Evde kalıp tavuk kızartmak, ister pencerenizin dışında kasıp kavuruyor, ister kafanızın içinde dönüp duruyor olsun, her türlü kış kaosuna karşı iyi bir panzehirdir. Yasmin Fahr’ın Brüksel Lahanalı Limonlu Tavuk Levha Tavası, ihale Brüksel lahanalarıyla çevrili altın renkli, çıtır tavuk butlarından oluşan eksiksiz ve kolay bir yemektir. Bu tarifi gerçekten benzer olan diğerlerinden ayıran iki şey var: hem sebzeye hem de kuşa tat veren bitki yağı ve tavaya serpiştirilen ve keskin bir tatlılık katan ince limon dilimleri. Bu tava sularını temizlemek için biraz ekmekle servis yapın ve güneş dönene kadar sıcak ve güvende kalın.

Tüm okuyucular için Haberler tariflerinden bir seçki mevcuttur. lütfen aklınızda bulundurun yemek pişirme aboneliği tam erişim için.

EMLAK

Sert soda: Karbonik asit ve şeker sağlık uzmanlarını endişelendiriyor.

Sıcak tutun: Isı pompaları artık gaz sobalarından daha çok satıyor. Evet, donma sıcaklıklarını tolere edebilirler.

Dövüşen genç?: Acı verici duyguları yönetmeyi öğrenmek, gelişim için çok önemlidir.

Uzun eldivenler: Modern bir aksesuar gardırobunun parçasıdırlar.

Buenos Aires: Bu başkentte dışarıda yemek kutlamak gibi geliyor.

TEL KESİCİDEN TAVSİYE

Sıcak kış battaniyeleri

Ülkenin büyük bir kısmı fırtınalara ve soğuğa maruz kaldığı için bu, rahat bir kış tatili için iyi bir hafta sonu. Wirecutter’daki uzmanlar, mükemmel bir kanepe kestirmesi için ihtiyacınız olan her şeyi bir araya topladı ve listenin başında sıcak bir şekerleme var. Harika bir atkı, bütçeniz ne olursa olsun sevdiğiniz tarzda ve malzemede olmalıdır. Beş yıl boyunca, Wirecutter’ın testçileri Garnet Hill’in Peluş Çatı Atkısının bir tarafında pamuklu bir yorganı ve diğer tarafında kalın, lüks pelüşü birleştiren Peluş Çatı Örtüsünün en sıcak olduğunu gördüler. Ayrıca yumuşak aile favorileri ve yün seçeneği için önerileri var. – Jackie Reeve

HAFTA SONUNUN OYUNU

2. Indiana – 6. Iowa, Kolej Kadınlar Basketbolu: Iowa aktifken takıma ayak uydurmak zor olabilir. Iowa, en yüksek skorlu oyunculardan biri olan Caitlin Clark liderliğindeki ülkedeki en yüksek skorlu hücuma sahip. Bu ayın başlarında Hawkeyes, Penn State’i 44 ve Rutgers’ı 54 sayı farkla geride bıraktı. Ancak bu oyunlar arasında Indiana, Big Ten’deki en iyi savunmaya güvenerek onları yendi. Indiana bu sezon sadece bir kez kaybetti. Yarın 14:00 Doğu, ESPN

İlgili: Üç Hoosiers ayrıca kendi ülkelerinin milli takımlarında da yarışıyor. Başlık IX, Amerikan kolejlerini dünya çapındaki kadın sporcular için kuluçka merkezlerine dönüştürdü.

ŞİMDİ OYNAMA ZAMANI