İTÜ ETA Vakfı Tabiat Kolejinden LGS başarısına yüzde 100’e varan burs imkanı

Sezai55

New member
250 yıllık akademik birikimi ve esaslı geçmişi ile “asırlardır çağdaş ve öncü” olan İstanbul Teknik Üniversitesi ile uzun soluklu bir seyahate çıkan İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji, Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) başarılı olan öğrencileri ödüllendiriyor.

ÖĞRENCİLER, İTÜ’NÜN BİLGİ VE DENEYİMLERİNDEN YARARLANACAK

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Kolejinde eğitim alma fırsatı elde eden öğrenciler, 2021-2022 eğitim-öğretim devrinde İTÜ’nün yükseköğretimdeki bilgi ve deneyimlerinden yararlanacak.

Merak eden, araştıran, sorgulayan öğrenciler yetiştiren İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji, proje modelli lise eğitimi ile öğrencilerine bilimsel süreç marifetleri kazandırarak onların olayları bilimsel bir bakış açısıyla değerlendirmesine imkan sağlıyor.

21. YÜZYIL MARİFETLERİ KAZANIYORLAR

Proje modelli lise eğitimiyle öğrencilerine 21. yüzyılın gerektirdiği tüm yeterlilikleri kazandırmayı hedefleyen İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji; öğrencilerini araştırma, inceleme, sorun çözme, irtibat, fen okuryazarlığı, teknoloji okuryazarlığı, eleştirel ve yaratıcı düşünme, iş birliği yapabilme marifetleriyle donatıyor.

EĞİTİM PROGRAMLARIYLA FARK YARATIYOR

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji, söz yeteneği kuvvetli, toplumsal, yenilikçi ve teknolojiyle barışık teşebbüsçüler yetiştirmeyi amaçlayan t-MBA (Teenager MBA) eğitim programıyla, 10 farklı işletme yüksek lisans dersini lise düzebir daha uyarlıyor. Tabir yeteneği kuvvetli, toplumsal, yenilikçi ve teknolojiyle barışık teşebbüsçüler yetiştirmeyi amaçlayan t-MBA eğitim modeli; İTÜ ETA Vakfı Tabiat Kolejinde 9, 10 ve 11. sınıflarda uygulanıyor.

Eğitimi sadece bilginin aktarıldığı süreç olarak kabul etmeyen İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji, eğitimde fark yaratan lise konseptiyle LGS’de muvaffakiyet gösteren öğrencileri. Merak eden, araştıran, sorgulayan öğrenciler yetiştiren Tabiat, proje modelli lise eğitimi ile öğrencilerine bilimsel süreç maharetleri kazandırarak onların olayları bilimsel bir bakış açısıyla değerlendirmesine imkan sağlıyor.

Bilim ve değişen teknolojinin baş döndürücü bir süratle değiştiği günümüzde artık okul müfredatları öğrencilere bilgi değil, marifet kazandırmaya yönelik geliştirilmektedir. Bu şuurla Tabiat Koleji lise eğitimine, t-MBA eğitiminin yanına Proje modelli lise eğitimini de koyarak öğrencilerine 21. yüzyılın gerektirdiği tüm yeterlilikleri kazandırmayı hedefliyor.

LGS burs oranınızı öğrenmek ve tercih danışmanlığı almak için www.dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs adresini ziyaret edebilirsiniz.