İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Online Akademik Kıymetlendirme İmtihanı için müracaatlar başladı!

Sezai55

New member
Uzaktan eğitim sürecinde eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak maksadıyla Doğalı öğrencilerin yanı sıra tüm Türkiye’deki öğrencilerin iştirakine açılan İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Online Akademik Kıymetlendirme İmtihanları bu yıl da devam ediyor.

Pandeminin gölgesinde geçen 2020-2021 eğitim yılında iki sefer düzenlenen Online Akademik Kıymetlendirme Sınavları’nda 100 binden çok öğrenci kendini kıymetlendirme fırsatı buldu. İmtihan bu yıl ortaokul öğrencileri için 27 Kasım’da, 4, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri için ise 28 Kasım’da düzenlenecek. İmtihana son müracaat tarihi ise 26 Kasım.

YÜKSEK ÖĞRENCİ İŞTİRAKİ İLE BÜTÜNSEL KIYMETLENDİRME

Online Akademik Kıymetlendirme İmtihanları, öğrencilerin gelişimlerinin en yeterli biçimde tahlilini, eğitim devri boyunca kazanımlarının takip edilmesini ve gelişmenini bütünsel olarak değerlendirmesini sağlıyor.

Kayıtların kontenjanlarla sonlu ve fiyatsız olduğu imtihan, akademik yılın birinci çeyreğindeki hususları ve kazanımları kapsıyor. İmtihana iştirak için İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji öğrencilerinin rastgele bir müracaatta bulunması gerekmezken kurum haricinden katılacak öğrenciler, İTÜ ETA Vakfı Tabiat Kolejinin kurumsal web sitesi www.dogakoleji.k12.tr adresinden müracaatlarını yapabilecek.

PANDEMİDEN EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNE

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji İdare Şurası Üyesi ve Kurucu Temsilcisi Serhat Özeren, eğitimde fırsat eşitliğine dikkat çekerek akademik kıymetlendirme imtihanlarının pandemi periyodunda tüm öğrencilere açıldığını hatırlattı.

Özeren, “Uzaktan eğitim sürecinde kuvvetli altyapıyla desteklediğimiz online eğitim platformlarımızda uyguladığımız online akademik kıymetlendirme imtihanlarını bu yıl da devam ettiriyoruz. Uygulayacağımız online akademik düzey kıymetlendirme imtihanına katılan öğrenciler kendi okulları haricinde bir ölçme-değerlendirme sürecine dahil olacak ve 2021-2022 akademik yılının birinci ve kazanım bazlı akademik geri bildirimini alacak. İmtihana katılan öğrenciler bununla birlikte Türkiye geneli bir sıralama elde ederek kendilerini kıymetlendirme talihi yakalayacak” dedi.