Floransa’da dayak yiyen Letta ve Renzi, Meloni’nin sessizliğini kınıyorlar: “Övgüleri ve Peppa Pig’i düşünüyorlar mı ve şiddete karşı tek kelime bile

Sezai55

New member
Meloni hükümetinin Floransa’da yaşanan dayak olayına sessiz kalması siyasi bir davaya dönüşüyor. Sorumlular tespit edilmiştir ve Öğrenci Eylemine aittir. Saldırının Michelangiolo Lisesi önünde gerçekleştiği Cumartesi gününden bu yana, yürütmenin hiçbir üyesi şiddeti kınamadı. Bu sabah Demokrat Parti sekreteri konuştu Enrico Letta Kim Twitter’da şöyle yazıyor: “Bir çılgınlık, Meloni hükümeti tarafından bir kargaşaya ve acil düzenlemeye neden oldu. Floransa’daki Michelangelo Lisesi önünde meydana gelen kabul edilemez kadro dayaklarına sessiz kalan bir hükümet. suç ortağı”.

Bir rave, bir kargaşaya ve acil düzenlemeye neden oldu #GovernoMeloni. Mahkeme önünde yaşanan kabul edilemez kadro dayağına sessiz kalan hükümet #Michelangelo Lisesi Floransa’dan. Sessizlik devam ederse suç ortağı olur.

—Enrico Letta (@EnricoLetta) 20 Şubat 2023
Renzi: “Meloni’nin cezasını bekliyorum”

Ama başbakandan ses yok. VE matthew renzi saldırıya devam ediyor: “Şehirdeki ana liselerden birinde, Azione Studentesca’nın bazı militanlarının Sol Kolektifin bazı çocuklarına karşı işledikleri sefil ve korkakça bir şiddet eylemine tanık olmak zorunda kaldık. Gabriele Toccafondi, Nicola Danti, Ivan Scalfarotto Ve Francis Bonifazi Konuyla ilgili olarak Italia Viva adına konuşan Ayrıca, suçluların uyguladıkları şiddet nedeniyle derhal hesap vermeleri için çağrılacağını umarak erkekleri ayırmak için müdahale eden öğretmene de teşekkür ediyorum – IV’ün lideri enews’de yazıyor – 48 saat sonra, varoluşsal bir soru kalıyor: neden Peppa Pig’den Sanremo kadrosuna kadar her şeye müdahale eden aynı sağ, olup biteni amasız kınama gereği duymadı mı? Ajansın çıkmasını sabırla bekliyorum Giorgia Meloni veya delegelerinden birinin şu cümle ile: Azione Studentesca öğrencilerinin uyguladığı şiddeti kınıyorum ve beyinleri yerine ellerini kullananları sağcı gençlik hareketlerinden kovmayı taahhüt ediyorum. Çok mu zor?” diye bitiriyor.

Letta ve Renzi’nin yanı sıra Demokrat Parti’nin milletvekili de İskender Zan Twitter’da Meloni’nin “İtalyan Kardeşler’e çok yakın bir kuruluş olan Azione Studentesca tarafından Floransa’daki Michelangelo’nun önünde dövüldükten 48 saat sonra mutizmi. Meloni, bir kez daha, matris net değil mi?” .

48 saatten fazla bir süre sonra, Giorgia Meloni’nin Michelangelo’nun önünde dayak yemesi konusundaki sessizliği hâlâ devam ediyor. #FloransaFratelli d’Italia’ya çok yakın bir organizasyon olan Azione Studentesca tarafından.
Meloni, bir kez daha, matris net değil mi?

— Alessandro Zan (@ZanAlessandro) 20 Şubat 2023
Çoğunluk

Son kırk sekiz saat içinde çoğunluğun saflarından yalnızca yetersiz açıklamalar geldi, önce FdI grup lideri Tommaso Foti, ardından FdI İçişleri müsteşarı Wanda Ferro: Rainews24’e “Şiddet her zaman kınanmalıdır” dedi. “İtalya’nın Kardeşleri gibi şiddetli bir dünya olduğumuz için ilgilenmiyoruz”, bu nedenle “eğerler ve amalar olmadan kınıyoruz”. Ve (şimdiye kadar) saldırıyı kınamadaki başarısızlıktan bahsederken şunu ekliyor: “Hiçbir zaman suskunluğum olmadı. Bana kalırsa, hükümet tarihiyle kesin bir kınama ifade ediyor.”

İçin Federico Molliconeİtalya Kardeşler milletvekili “o video kollektiften biri tarafından çekildi. Bu yüzden sadece bilgilerin eksiksiz olması adına. Il Giornale tarafından yayınlanan başka bir video da çekildi (video ed). Kollektiflerden olmayan başka biri tarafından filme alınmış, saldırıya uğrayan çocuğun sahnesini görmüyorsunuz, ona sempatim var, ama bu açıkça bir kavgaydı. Ama videonun tamamını izlerseniz, onların ne olduğunu görebilirsiniz. Bir tarafta kalabalıktı, bu iki grup arasında bir çatışmaydı – dedi Agorà Rai Tre’ye – Şimdi ben, bir parlamenter olarak, İçişleri Bakanı’na tüm videoların alınmasını isteyen bir soru sundum. ve tanımlanmış tüm insanlar ve ayrıca eylemi yeniden inşa etmek. gerçekleri yeniden inşa etmek”.