Fiyatlı öğretmenlik başvurusu ne vakit başlayacak? (Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?)

Sezai55

New member
Ulusal Eğitim kurumlarında nazaranv yapan ve değişik sebeplerle süreksiz olarak bakılırsavden ayrılan öğretmenlerden boşalan eğitim kurumları ile norm takımı bulunup öğretmen ataması yapılamadığından boş bulunan eğitim kurumlarına, ek ders fiyatı karşılığı fiyatlı öğretmen nazaranvlendirmesi yapılacak.

FİYATLI ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NE VAKİT ALINACAK?

Fiyatlı öğretmenlik başvurusu Temmuz ayı itibariyle bir epey vilayette alınmaya başlanacak.

E-DEVLET FİYATLI ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E-Devlet üzerinden fiyatlı öğretmenlik başvurusu yapacak olan vatandaşlar, şu adımları takip edecek:

1-Öncelikle müracaat ekranına girecek olan fiyatlı öğretmen adayları, kimlik ayrıntılarının olduğu ekranla karşılaşacak.

2- Bağlantı ayrıntıları, Ulusal Eğitim Vilayet yahut İlçe Müdürlüğü’nün öğretmen adayıyla bağlantı kurabilmesi için kıymet arz ettiğinden, bu kısmın gerçek incelenmesi, yanlışlık var ise düzeltilmesi gerekecek.

3- Eğitim ayrıntıları kısmında yer alan; “Formasyonum var.” , “Köy Okullarında Çalışmak İstiyorum.”, “Milli Eğitim Bakanlığından Emekli Oldum.” , Yurt dışı eğitim kurumlarından mezun oldum ve YÖK denkliğim var ya da Eğitim Enstitüsünden mezun oldum.” seçenekleri incelenerek, var ise ilgilendiren seçenek tercih edilecek.

4- Üstteki bilgiler tamamlandıktan daha sonra ‘Kaydet ve İlerle’ butonuna basılmalıdır.

5- ‘Kaydınız muvaffakiyetle oluşturulmuştur. Tercih ayrıntılarınızı aşağıdan girmeye başlayabilirsiniz.’ bildiriminin karşınıza çıkmasının akabinde ön lisans ve lisans mezuniyeti ayrıntılarınız içerisinden tercihinize temel olan mezuniyet bilginizi belirtilen alandan seçmeniz zarurî olacak.

6- Vilayet ve ilçe tercihiniz ile bir arada branş belirtmeli, ikinci periyot de bu tercihlere nazaran çalışmak istiyorsanız ‘İlgili tercihimin ikinci devirde de geçerli sayılmasını istiyorum.’ seçeneğini işaretlemelisiniz.

7- Mecburî olmamakla bir arada KPSS ayrıntıları yıl ve puan bilgisi tercih edilerek ekle ve kaydete basılmalı ve süreç sonlandırılmalıdır.

gorevlendirildiğiniz takdirde mezuniyet evraklarınızı ilgili ilçe ya da vilayet ulusal eğitim müdürlüğüne ibraz etmeniz gerekmektedir.