Fen ve Teknoloji Lisesi açılış dersini Prof. Dr. İbrahim Akduman verdi

Sezai55

New member
İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinde araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine istikamet verecek fen ve bilim kısımlarında donanımlı bireyler olarak yetişerek meslek hayatlarına bir adım önde başlayacak öğrenciler, 2021-2022 eğitim öğretim periyodu açılış dersini İTÜ Elektrik ve Elektronik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Akduman’dan aldı.

İTÜ’nün AR-GE merkezi Arı Teknokent’i, bilhassa bilim projelerinde yer alan İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerine ışık tutuyor. Öğrenciler, İTÜ akademisyenleri ile bir ortaya gelme imkânı bularak onların deneyim tecrübe bilgi ve birikimlerinden faydalanıyor.

“FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ ÖĞRENCİLERİ BİZİ GELECEKTE İLERİYE TAŞIYACAKLAR”

Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri; fizik, kimya, matematik ve biyoloji derslerinin yanı sıra, akademisyenler tarafınca müfredatı ihtimamla hazırlanan “Teknoloji ve Donanım” ve “Teknoloji ve Yazılım” derslerini alıyorlar. Yapılandırmacı sistem içerisinde bu dersleri alan öğrenciler sorun çözme yeteneklerine sahip, yaratıcı, epey istikametli ve üretken bireyler olarak hayata hazırlanmış oluyorlar.

Lise öğrencileri ile bir ortaya gelmekten memnunluk duyan Prof. Dr. İbrahim Akduman, bilhassa muvaffakiyete giden yolda her başarısızlığın bir patika olduğunu öğrencilere vurguladı. Fen ve Teknoloji ile lisede tanışmanın büyük bir avantaj olduğunu lisana getiren Prof. Dr. İbrahim Akduman, “öğrenciler üniversiteye teknolojiyi bilerek gelecekler, Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri bizi gelecekte ileriye taşıyacaklar” dedi.

ÖĞRENCİLERDEN PROF. DR. İBRAHİM AKDUMAN’A TEŞEKKÜR

Prof. Dr. İbrahim Akduman’dan ders alma imkânı bulan İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji öğrencileri, pek keyifli olduklarını söz ederek “mühendis olma yolunda, muvaffakiyete giden yolda neler yapmamız gerektiğini öğrendik. Dekanımıza pahalı ayrıntılarını bize sunduğu için teşekkür ederiz” formunda konuştular.