Daha Mutlu Bir Yeni Yıl – Haberler

BenMelek

New member
80 yılı aşkın bir süredir Harvard’daki araştırmacılar, iyi bir yaşamı neyin oluşturduğunu araştırıyorlar. Mutluluğun bilimsel olarak kanıtlanmış kesin bir göstergesini buldular: daha sıcak ilişkiler geliştirmek.

Times’ın sağlık ve zindelik masasından bir muhabir ekibi, Well, bunu yapmanıza yardımcı olmak için yedi günlük bir meydan okuma geliştirdi. Programın arkasındaki muhabirlerden biri olan Jancee Dunn ile denediğinde ne bulduğunu konuştum.

Lauren: Bir “Yeni Yıl Yarışması” gördüğümde hemen yorgun hissediyorum. Bunun nesi farklı?

Bu bir eğitim kampı değil ve şeker yarışması da değil, ikisi de benim için çok zor olurdu. Bu, bilim destekli yedi alıştırmayla sosyal evreninizin farklı bölümlerini ele almanıza ve geliştirmenize yardımcı olacak bir ilişki mücadelesidir. Ek olarak, bağlantılarınızı ve sizi neyin yıprattığını yansıtmanın bir yolu.

Bu fikir nasıl aklına geldi?

Kuyu masasındaki çoğumuz, Dr. Robert Waldinger’ı okuyun ve bu kitabı çok sevdiniz. Bu, Buhran sırasında başlayan yetişkin gelişimi üzerine Harvard çalışmasıyla ilgili. Nesiller boyunca araştırmacılar, farklı sosyoekonomik geçmişlerden gelen aileleri takip ettiler, onlara inanılmaz derecede ayrıntılı sorular sordular ve onları tıbbi olarak incelediler.

Ve çalışma neyi ortaya çıkardı?

İlişkilerin mutluluğun çok önemli bir unsuru olduğu ortaya çıktı.

Kendi sağlığınızı ve mutluluğunuzu sağlayacak tek bir karar vermek istiyorsanız, bilim bize her türden sıcak ilişkiyi beslemeniz gerektiğini söylüyor. Bu sadece bir partnere sahip olmakla ilgili değil. Hayatınızın her alanında var. Dr. Waldinger, insanların ilişkilerinde daha fazla mutluluk geliştirmelerine yardımcı olan uygulamalar geliştirmek için işbirliği yaptı.

Zorluklardan biri, sizi “yaşayanlar için bir konuşma” yazmaya veya birisine şu anda ona neden minnettar olduğunuzu söylemeye davet etmektir. Denedin mi?

Bunu bir kez dördüncü sınıf öğretmenim Roseann Manley ile yaptım. Karneme şöyle yazmıştı: “Jancee çok yetenekli bir yazar ve bence bir gün ünlü bir yazar olacak.” Ve ben ünlü bir yazar değilim ama bunu okuduğumu hatırlıyorum ve ‘Ah, o bende bir şey görüyor.” Ve hayatımın akışını değiştirdi.

Ben de bunca yıl sonra Bayan Manley’in izini sürdüm. Ve ona ne kadar minnettar olduğumu söyledim. Ve şimdi onlarca mektup alışverişinde bulunduk. 91 yaşında, dul ve çocuğu yok. Onu her Noel ararım. Bana antetli kağıtlarda köpek yavruları ve kedi yavruları olan mektuplar gönderiyor. O benim vekil büyükannem oldu. Harika bir şeydi.

Başka bir zorluk, yabancılarla konuşmayı teşvik eder. Siz bir muhabirsiniz – bu sohbetleri başlatmak için ipuçlarınız nelerdir?

Bebekleri ve köpekleri olan insanlar için standart ifadem şudur: “Bebek slash köpeğin çok tatlı olduğu için herkes tarafından görmezden gelinmek nasıl bir şey?” %100 başarı oranı.

Ya da birisi biraz destek alabilir gibi görünüyorsa, “Günün nasıldı?” diyebilirsin, “Nasılsın?” İnsanlar “iyi” demeye mecbur hissediyorlar ve bu işin sonu. Açık soru iyidir.

Bu soruları sormak garip hissettirebilir ve reddedilme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Ancak gerçekten minimum çaba için maksimum ödüle sahip olabilir. Ve bundan daha iyi ne var?

Bu tür değişiklikleri yapmak isteyebilecek ancak erteleyen okuyucular için herhangi bir tavsiyeniz var mı?

Araştırmalar, birçok insanın “Ah, istediğim işi bulduğumda, parayı aldığımda veya emekli olup daha fazla zamanım olduğunda gelecekte mutlu olacağım” diye düşündüğünü gösteriyor. bir yanılgıdır. Bugün küçük ve uygulanabilir bir şey yapabilirsiniz.

İçin kayıt olun İşte yedi günlük meydan okuma. Yarından itibaren, her gün ilişkinizin durumunu değerlendirmek için bir sınav içeren yeni bir e-posta alacaksınız.

İlişkili: 2023’te en çok keyif aldığınız şeylerden bir egzersiz rutini oluşturun.

Ukrayna’da savaş

İşletme

siyaset

Diğer Harika Hikayeler

GÖRÜŞ DIŞINDA

Güneş enerjisi kapasitesindeki ve diğer teknolojilerdeki büyük ilerlemeler, bunun yaşamak için en iyi zaman olmasının bir nedeni olabilir. Nicholas Kristoff savundu.

Luiz Inácio Lula da Silva’nın Amazon’u kurtarma vaadi, Brezilya’daki başkanlığının belirleyici teması olacak. Heriberto Araujo yazar.

Southwest Airlines’ın planlama sistemlerini modernize etmesi gerektiği, bir süredir şirket içinde açık (ve utanç verici) bir sırdı. Zeynep Tüfekçi diyor.

Pazar Sorusu: Tarih 2022’yi Nasıl Hatırlayacak?

The Times için Bret Stephens, dünyanın otoriterlik tehdidiyle karşı karşıya kaldığı 1940 gibi, son 12 ayın “tarihte menteşe yılı” olarak hatırlanacak olduğunu yazıyor. Substack’te Joachim Klement, Ya da hatırlamıyorsunuz bile, diyor..

Editörlerimizin önerileri:
Tudors in Love, İngiltere’nin en ünlü hanedanlığı dönemindeki tutku ve siyasetin keşfi ve diğer sekiz kitap.

Times en çok satanlar: En son listelerimiz, hangi kitapların en popüler Noel hediyeleri olduğunu gösteriyor.

SUNDAY TIMES DERGİSİ

Kapakta: Kendrick Lamar’ın yeni bölümü.

Konuşma: Gerçekten korkmamız gereken şey konusunda bir yapay zeka öncüsü.

etikçi: “Eşimin ailesi her hafta sonu bizimle kalıyor. Bir söz hakkım var mı?”

Yemek: Yeni yılı mantı ile güzelleştirin.

Sayının tamamını okuyun.

GELECEK HAFTA

Nelere dikkat edilmelidir?

• Bugün Yeni Yıl. Ulusal tatil olan yarın finans piyasaları kapalı kalacak.

• Luiz Inácio Lula da Silva bugün yemin ederek Brezilya Devlet Başkanı oldu.

• Oregon, halüsinojenik mantarların yetişkinler tarafından kullanımını yasallaştıran ilk eyalet oldu.

• Rose, Cotton ve Citrus kolej futbol bowling maçları yarın oynanıyor.

• Pelé’nin naaşı, yarın Salı günü yapılacak özel cenazeden önce Brezilya’nın Santos kentindeki bir stadyumun orta sahasına yatırılacak.

• 118. ABD Kongresi Salı günü toplanıyor.

• Dört Idaho öğrencisinin bıçaklanmasıyla ilgili olarak geçen hafta tutuklanan zanlı, Salı günü Pennsylvania’da yapılacak iade duruşmasına çıkacak.

• Üniversite blues’un üniversiteye kabul skandalının beyni olan Rick Singer’ın Çarşamba günü federal mahkemede mahkum edilmesi planlanıyor.

• Benedict’in cenazesi Perşembe günü Vatikan Şehri’ndeki Aziz Petrus Meydanı’nda defnedilecek.

• Tüketici elektroniği alanındaki en önemli yıllık ticaret fuarı olan CES Perşembe günü açılıyor.
Bu hafta ne pişirsem