Cihangir Okulları’ndan yeni devirde yapay zeka dayanaklı eğitim modeli

Sezai55

New member
Pandemi boyunca eğitim süreçlerinin online olarak yürütülmesi, kesimin dijital dönüşümünü tetikledi. Ülkemizdeki biroldukca eğitim kurumu pandemi daha sonrasında hibrit modele geçerek ve online kanallar aracılığıyla ders yaparak teknolojiyi öğrenciler için avantaja çevirdi. 26 yıldır eğitim alanında faaliyet gösteren Cihangir Okulları ise yeni olağanın dijital lisanını temel alan misyonuyla marka kimliği yenileme çalışmalarına başladı. Birinci adımını ‘Sanal Öğretmenler’ projesini tasarlayarak atan kurum, geçtiğimiz günlerde yönetici ve çalışanlarının katıldığı, Secret Garden İstanbul’da gerçekleşen lansmanında yeni logosunu ve sloganını da tanıttı.

Dijitalleşmeyi odaklarına alarak başlattıkları marka kimliği yenileme sürecinde teknolojiyi hem öğrenciler birebir vakitte öğretmenler için faydalı birer malzemeye dönüştürdüklerini söyleyen Cihangir Okulları İcra Şurası Lideri Nesrin Cihangir Meral, mevzuyu şu sözlerle kıymetlendirdi: “hızla gelişen teknolojinin süratle gelişmesiyle birlikte dünyanın dinamikleri daima olarak değişirken, çocukların içine doğdukları ortama adapte olmaları daha da zorlaşıyor. Bu yüzden eğitim kurumlarının muhakkak aralıklarla kendini yenilemesi kritik hale geliyor. Biz de geçmiş ve geleceği birleştirme hedefiyle çıktığımız marka yenileme sürecine Sanal Öğretmenler projesini tasarlayarak birinci adımımızı atmanın yanı sıra logo ve sloganımızı da değiştirdik.”

Yeni devirde öğretmenleri klonlayacaklar

Eğitimde dijitalleşme fikri üzerine inşa ettikleri marka yenileme sürecinde hem uzun senelera dayanan bilinirliklerini pekiştirmeyi birebir vakitte her daim çağın getirdiği yeniliklerle uyumlu bir yapı yaratmayı gaye edindiklerini aktaran Cihangir Okulları İcra Şurası Lideri Nesrin Cihangir Meral, “Yeni logomuz, sloganımızın da ortasında olduğu kurumsal kimliğimizi baştan yaratma sürecinde, çocuklarımızı ve Cihangir ailesini ebediyen ileriye taşıdığımız vizyon ve ruhumuzdan ilham aldık. Bu sürecin birinci adımında Türkiye’de ve tahminen de dünyada bir birinci olacak ‘Sanal Öğretmenler’ projesini tasarladık. Öğretmenleri sanal cihanda klonladığımız projede, öğrencilerin gelecek periyotta öğretmenlerle istedikleri vakit bağlantı kurmalarını hedefliyoruz” dedi.

Yapay zeka dayanaklı eğitim modelini benimsediler

Kurumlarının yeni eğitim modelinde yapay zeka takviyeli kişiselleştirilmiş halleri benimsediklerini belirten Nesrin Cihangir Meral, “seneler boyunca günlük ömrümüzde uyguladığımız birfazlaca klasik davranış pratikleri geride kalırken, sanal dünyanın gerçekliğini kabullendiğimiz bir periyot yaşıyoruz. Hem tüketiciler tıpkı vakitte şirketlerin alışkanlıkları artık dijitale kayıyor. Bu basamakta çocuklarımızı sanal dünyanın bilgi analitiğine dayalı yeni davranış biçimlerine ve gelişmelerine hazırlayarak çağa uyumlu bireylere dönüştürmek ve teknolojiyi onlar için kullanışlı hale getirmek hayli kıymetli. 26 yıllık deneyimimizden yola çıkarak başlatmış olduğumız marka kimliği yenileme sürecinde yapay zeka dayanaklı özelleştirilmiş eğitim modelini temel alarak ve data analitiği tekniklerinden yararlanarak öğrencilerimizin geleceği için yeni stratejiler geliştiriyoruz. Bu uğraşlarımızı bütünsel bir biçimde söz edebilmek için ise logo ve sloganımızı değiştirdik” tabirlerini kullandı.

Yeni logolarıyla bütünsel bir görsel tabir lisanı oluşturdular

Logolarını tasarlama etabında öykülerini özgün biçimde anlatma emeliyle çağdaş bir görsel tabir lisanı oluşturduklarını aktaran Nesrin Cihangir Meral, “Logomuzda bütüncül ve somut bir söz metodu kullandık. Logomuzun modüler yapısı dönüşümü, büyümeyi, başarıyı ve daha parlak bir yarını temsil ediyor. 26 yıllık deneyim ve birikimimizi gelecek jenerasyonlara aktarmayı önemsediğimizi anlatırken kullandığımız renkler ise tek tipleşmekten uzak bir ortamda, kültürlere ve farklılıklara toleransı yüksek bireyler yetiştirdiğimizi, üçgenler de hem birey olarak var olmayı tıpkı vakitte kuvvetli bir bağlantı için yan yana gelmeyi tabir ediyor” dedi.

Mutlu öğrenciler ilhamını kuvvetli irtibattan alıyor

Marka yenileme sürecinde logolarıyla birlikte yeni bir sloganlarını da deklare ettiklarının altını çizen Cihangir Okulları İcra Heyeti Lideri Nesrin Cihangir Meral, “Doğru bağlantı pratiklerinin her vakit en kuvvetli liman olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden tüm misyonumuzu yansıtan yeni logomuzun yanı sıra sloganımızı da yenileyerek ‘Burada Eğitim Çok Başka’ olarak belirledik. Her vakit söylemiş olduğimiz üzere ‘kuvvetli irtibat, keyifli çalışan ve memnun öğrenci’ prensibi markamızın kalbinde yer almaya devam ediyor. Yeni marka kimliğimizin kimliğimizin ve bu tarafta geliştirdiğimiz Sanal Öğretmenler üzere projelerin neyi başarmak istediğimizi ve sevgili öğrencilerimizi yansıtacağını düşünüyoruz” biçiminde konuştu.