Cansu’nun üniversite sevinci 6 saat 15 dakika sürdü

Sezai55

New member
Rize’de yaşayan 18 yaşındaki Cansu Karadereli’nin üniversite sevinci 6 saat 15 dakika sürdü.

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Spor Bilimleri Fakültesi bakılırsavlileri 12 Eylül’de antrenörlük kısmı için tercih yapan ve spor testi daha sonrası kayıt için yedekler listesinde 2’nci sırada yer alan Çaykur Rizespor Voleybol grubu atleti Cansu Karadereli’yi telefonla arayarak kayıt sildiren bir öğrenci niçiniyle oluşan kontenjanla kısma yerleştirildiğini bildirdi.

Saat 16.00’da ismi sistemde ‘kazananlar’ içinde yayınlanması üzerine kayıt hazırlığı yapan Karadereli’yi tıpkı gün saat 22.15’te arayan misyonlu, yanılgı yapıldığını söylemiş oldu.

bakılırsavli, kaydını sildiren ‘Helin’ isimli öğrenci ile yedekler listesinde birinci sırada yer alan tıpkı ismi taşıyan öğrencinin karıştırıldığını belirtti, yanlışın düzeltilmesi kararı birinci yedeğin kaydının alındığını, kendisinin kayıt yaptıramayacağını bildirdi.

Üniversite okuma sevinci kısa süren Rizeli Cansu Karadereli, büyük keder yaşadı.

”BİR YILIM ÇÖP OLACAK”

7 yıldır Çaykur Rizespor Kulübü’nde voleybol oynadığını söyleyen Cansu Karadereli, şunları söylemiş oldu:

”Bu yıl üniversiteye yerleşemediğim için dershaneye başladım. Fakat 12 Eylül’de beni ETÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nden vazifeli bir memur ve dekan yardımcısı telefonla aradı, kazandığımı, kayıt yaptırıp yaptırmayacağımı, sordular. Ben de ‘kayıt yaptıracağım’ dedim. Saat 16.00’da sistemde, beni kazandım diye yayınladılar. Evraklarımı hazırlamaya başladım. Saat 22.15’te memur beni arayarak, kaydını sildiren ile yedeklerdeki birinci sırada yer alan ismin tıpkı olması niçiniyle kusur yapıldığını bildirdi. Benim kayıt yaptıramayacağımı söylemiş oldu. O gece epey makus oldum. Üniversite bakılırsavlileri sonrasındasında tekrar arayarak yanılgıdan dolayı özür dilediler. Memurun kusuru ile benim üniversite başlamadan ömrüm bitti. Bu durumda 1 yılım çöp olacak”

ETÜ: YANLIŞLI SÜREÇ DÜZELTİLDİ

ETÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nden yapılan açıklamada ise “Kaydını sildiren ile yedeklerde birinci sırada yer alan öğrencilerin isim benzerliğinden kaynaklı tarafımızca yapılan 2’nci yedeğe tanınan kayıt hakkı süreci, yanılgının fark edilmesi üzerine düzeltildi. Kaydını sildiren öğrenci ile açılan kontenjan, yedeklerde birinci sıradaki öğrencinin kaydı alınarak doldurulmuştur” denildi.

Voleybol kontenjanından yalnızca 2 atletin kayıt yaptırabildiği ETÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nde, listedeki birinci 2 sıradaki öğrencinin akabinde sıralamaya giren öteki öğrenciler ise yedek listede kalıyor.