Başarılı LGS hazırlığı, İTÜ ETA Vakfı öğrencilerini hayallerindeki lise ile buluşturdu

Sezai55

New member
Lise adayı öğrenciler 2021 LGS sonuçlarının açıklanmasının akabinde 05-16 Temmuz tarihleri içinde tercihlerini yaptı. Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı takvime bakılırsa birinci yerleştirme sonuçları 26 Temmuz tarihinde belirtildi.

İmtihana uzman akademik takımı ile hakikat bir biçimde hazırlanan İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji öğrencileri, Galatasaray, Atatürk Fen, Ankara Fen, İzmir Fen, Robert, İTÜ ETA Vakfı Doğ Koleji- Anadolu, Fen ve Fen ve Teknoloji Liseleri üzere Türkiye’nin önde gelen daha biroldukca başarılı liselerine yerleşti.

LGS’YE HAZIRLIK PROGRAMI İLE MUVAFFAKİYETE ULAŞTILAR

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji LGS’ye Hazırlık Programı ile imtihana sistemli, disiplinli, nitelikli ders içerik ve programları yanında uzman eğitim grubuyla hazırlanarak muvaffakiyete ulaştıklarını belirten öğrenciler, âlâ bir lise kazanmanın memnunluğunu yaşadıklarını lisana getirdi.

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji İdare Şurası Üyesi ve Kurucu Temsilcisi Serhat Özeren, öğrencilerinin istedikleri liselere yerleşme başarısı ile gurur duyduklarını söyleyerek, “uzaktan eğitim sürecinde de imtihana hazırlanan öğrencilerimize birebir ihtimamı gösterdik. Emelimiz; ortasında bulunduğumuz çağın gerekleri doğrultusunda bireylerden beklenen yetkinlik, bilgi ve tecrübesi öğrencilerimize kazandırmaktır.” dedi.

İTÜ’NÜN 250 YILLIK TECRÜBESİ İLE DOĞA’DA LİSE

Lise tahsiline İTÜ ETA Vakfı Tabiat Kolejinde devam edecek öğrenciler, İTÜ’nün 250 yıllık tecrübesinden yaralanmaya devam edecek.

Özeren, İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Anadolu, Fen ve Fen ve Teknoloji Liselerine yerleşen öğrencilerin bir daha İTÜ’nün 250 yıllık tecrübesi ile daha da güçlenen Tabiat Kolejinde 21. yüzyıl marifetlerine uygun bir eğitim sistemi ile geleceğin bilim insanı, sanatkarı, mühendisi olarak yetişmeye devam edeceğini Tabir etti.

Lise eğitimine başlayacak tüm öğrencilere de kıymetli tavsiyelerde bulunan Özeren, şunları söylemiş oldu:

➢ Kişilik özelliklerinin, yeteneklerinin, ilgilerinin ve maharetlerinin farkında olan bireyler olmalarını,

➢ Meslek planlama adımlarına bağlı olarak meslek maksatları oluşturmalarını,

➢ Lise hayatları boyunca meslek gayeleri doğrultusunda kendilerini akademik ve toplumsal istikametten geliştirmelerini,

➢ Bilimsel araştırma hünerleri kazanabilmeleri ismine kesinlikle en az bir bilimsel projede yer almalarını,

➢ Üniversiteye hazırlık sürecinde kuvvetli bir akademik takviye ve kendilerini yakından takip eden sağlıklı yönlendirmeler yapan bir danışmanlık dayanağı almalarını,

➢ Akademik maharetlerinin yanı sıra etrafa hassas bireyler olarak yetişmeleri için toplumsal sorumluluk projelerinde yer almalarını,

➢ Mesleklerinde daha başarılı olmaları için gerekli iş ağını sağlayacak, iş dünyasının değerli isimlerinin yer aldığı sempozyum ve tepelere katılmalarını,

➢ Mesleklerine dayanak sağlayacak sertifika ve diploma programlarına katılmalarını öneriyoruz.