AÖL imtihanları ne vakit? Açıköğretim Lisesi (AÖL) imtihanları online mı? (2022 AÖL güz devri sınavları)

Sezai55

New member
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafınca yapılan duyuru daha sonrasında, Açıköğretim Lisesi (AÖL) imtihanları için tarihler muhakkak oldu. AÖL 1. devir imtihanları için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, MEB’in imtihan takvimini merak ediyor. Pekala, AÖL imtihanları ne vakit yapılacak?

AÖL İMTİHANLARI NE VAKİT?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafınca yayımlanan 2022-2023 iş takvimi daha sonrasında AÖL imtihanlarının yapılacağı tarih belirli oldu.

Buna göre; AÖL 2022-2023 eğitim devri 1. devir imtihanları Aralık ayında uygulanacak. İmtihanların tam tarihi MEB üzerinden açıklanacak.

AÖL İMTİHANLARI ONLİNE MI OLACAK?

MEB’in 2022 imtihan uygulama takvimine göre AÖL 1. devir imtihanı online olarak gerçekleşecek.

AÖL MEZUNİYET KOŞULLARI NELER?

Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz eğitim öğretim periyodunda AÖL mezuniyet kaidelerinde değişikliğe gitti. 18 yaşını doldurmayan adaylar en az 8, 18 yaşını dolduran şahıslar için ise en az 5 periyot ders alma koşulu gerekiyor. İşte öteki mezuniyet koşulları;

Kazanılan toplam kredinin 170 olması,

Müfredat tarafınca belirlenen ortak derslerin muvaffakiyetle tamamlanması,

Dil ve Anlatım dersinden başarılı olunması,

En az 1 periyot açık öğretim imtihanına girilmesi.