AÖF kayıt yenileme ne vakit? (2022-2023 AÖF kayıt yenileme tarihleri)

Sezai55

New member
Anadolu Üniversitesi tarafınca yapılan duyuru daha sonrasında AÖF kayıt yenileme tarihleri belirli oldu. Binlerce Açıköğretim Fakültesi öğrencisi tarafınca merakla beklenen AÖF kayıt yenileme periyodu için geri sayım başladı. Pekala, AÖF kayıt yenileme süreçleri ne vakit yapılacak?

AÖF KAYIT YENİLEME NE VAKİT?

Açıköğretim Fakültesi öğrencileri tarafınca merakla beklenen, AÖF kayıt yenileme tarihleri, Anadolu Üniversitesi tarafınca yapılan duyuruyla bir arada aşikâr oldu.

Buna nazaran; AÖF kayıt yenileme süreçleri 3 Ekim 2022 Pazartesi günü başlayacak ve 17 Ekim 2022 Pazartesi günü sona erecek.

AÖF İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE VAKİT SONA ERECEK?

AÖF ikinci Üniversite kayıtları 22 Ağustos 2022 Pazartesi günü saat 09:00’da başladı, 17 Ekim 2022 Pazartesi günü saat 17:00’de sona erecek.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYITLARI NASIL YAPILIR?

Adayların müracaat yapabilmeleri için tahsil ayrıntılarının YÖKSİS sisteminde yeni olması gerekmektedir. ayrıntıları yeni olmayan adaylar, kaydının bulunduğu/mezun olduğu Yükseköğretim Kurumlarına başvurarak ayrıntılarının güncellenmesini sağlamalıdır.

Öğrenim ayrıntılarını güncelleştiremeyen adaylar kayıt tarihleri içerisinde çevrimiçi başvurusunu yaptıktan daha sonra sisteme yükledikleri doküman asılları ile bir arada AÖF ofislerine başvurmaları gerekmektedir.