AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme ne vakit bitecek? (2022-2023 AÖF kayıt yenileme tarihleri)

Sezai55

New member
AÖF kayıt yenileme süreçlerinin sona ermesine kısa bir vakit kala, kayıt yenileme süreçlerini çabucak hemen tamamlamamış olan adaylar sorgulama yapmayı başladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafınca yapılan duyuruyla birlikte, kayıt yenileme periyodu bugün sona erecek. İşte detaylar.

AÖF KAYIT YENİLEME NE VAKİT SONA ERECEK?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafınca yapılan duyuru daha sonrasında kayıt yenileme süreçleri başladı. Üniversite tarafınca yapılan duyuru daha sonrasunda kayıt yenileme tarihleri muhakkak oldu.

Buna nazaran; AÖF kayıt yenileme süreçleri 03 Ekim 2022 Pazartesi günü saat 10.00’da başlayıp, 17 Ekim 2022 Pazartesi günü saat 22.00’da sona erecek.

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafınca ders ataması yapılmayacak, öğrenci bir yarıyılda toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek biçimde en çok 10 ders seçebilecektir.

Kayıt yenileme süreci aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu ilişkisinden e-Devlet şifresi yahut öğrenci şifresi ile yapılacaktır.

Ödeme ayrıntıları ders seçimi sayfasında yahut bu süreç kararı dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır.

Ders seçimi sürecini yapan öğrenciler 2022-2023 Öğretim Yılı Güz Periyodu Devir Öğretim Gereç Fiyatı, Periyot Tahsil Fiyatı ve Devir Öğrenci Katkı Hissesi ödemelerini kayıt yenilemenin son günü olan 17 Ekim 2022 tarihi saat 22.30’a kadar; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı yahut kartsız), Taşınabilir Bankacılık yahut İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir.

Öğrenciler yaptıkları ödemenin, 2022-2023 Öğretim Yılı Güz Periyodu kayıt yenileme fiyatına ilişkin olup olmadığını kesinlikle denetim etmelidir. Yalnızca eski borcunu ödeyen, fakat 2022-2023 Öğretim Yılı Güz Devri ders seçimi sürecine bakılırsa belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

Kayıt yenileme sürecini yapan öğrenciler aosogrenci.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Bilgi irtibatından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri ortasında kesinlikle denetim etmelidir.

AÖF KAYIT YENİLEME İÇİN TIKLAYINIZ