Ambrosi (FdI): “İyi yemek ve şarabı, solu, böcekleri ve uyuşturucuları seviyoruz. Bu yüzden ben sağcı bir kızım”

Sezai55

New member
“Sağdaki tipler: gelenekleri sevenler, iyi yemek, bir bardak İtalyan şarabı, edep, düzen ve güvenlik. Soldaki tipler: böcek unlarına tapanlar, anıtları kirletenler, bedava uyuşturucu ve yasadışı meslekler hayranları. Ben sağcı bir kızım!” Fratelli d’Italia’nın yardımcısı, Alessia AmbrosiBir tweet ile son birkaç haftanın en çok tartışılan konularından biri olan mücadeleye geri dönüyor: böcek unları ve sofralarımızdaki varlıkları.

Sağcı tipler: gelenekleri sevenler, iyi yemek, bir kadeh İtalyan şarabı, edep, düzen ve güvenlik.

Solun türleri: böcek ununa tapanlar, anıtları kirletenler, bedava uyuşturucu ve yasadışı mesleklerin hayranları.

Bu yüzden sağcıyım! pic.twitter.com/4xLU7KGOcZ

—Alessia Ambrosi ???? (@AleAmbrosiTW) 25 Mart 2023
Ve bunu “solun türleri” ile sağın türleri” arasında ayrım yaparak yapıyor. Sosyal ağlardaki kullanıcılar çıldırdı. Elio Vito, Forza Italia’nın eski parlamenter: “Ve her şeyden önce klişeler ve klişeler olmadan!”. Ve yine diğerleri: “Unuttun mu çocuklar yemek yer”, “Ne kadar basmakalıp laflar, ben soldayım ama hiç uyuşturucu kullanmadım, İtalyan mutfağını severim ve anıtları karalamam. Ambrosi’nin gönderisine yorum yapan başka bir kullanıcı, düzen ve güvenlikle hiç karışmayan sağdaki insanları tanıyor.

Böcek yemeğine geri dön. Reggio Emilia’da örneğin bir kafede yaklaşık bir hafta boyunca bir cappuccino ile birlikte kriket unuyla hazırlanmış bir kruvasan yiyebilirsiniz. Birkaç gün önce Tarım Bakanı Francesco Lollobrigida Bu konuda 4 KHK yayınladı. Sıkıştırma, ürün etiketlemenin düzenlenmesinden ve geçici raflar aracılığıyla satışların yönetilmesinden oluşur. “Fren yok, sadece bilgi ve şeffaflık. Kimse bilgisi olmadan böcek yemeyecek, kesin etiketler olacak. Benim için her türlü doğal gıda iyidir ama insanlar seçim yapabilecek durumda olmalı. Kriket unundan korkmuyorum. Lollobrigida dün, sentetik etin tüm tedarik zincirlerini ortadan kaldırma riskinin olduğu açıkken rekabet görmüyorum” dedi.

Gıda olarak kriket tozuna yeşil ışık üç ay önce, 4 Ocak’ta Avrupa Birliği’nden geldi. Bilimsel jargonda Acheta domesticus olarak adlandırılan, yani ev kriketinin, yağı kısmen alınmış toz halinde yeni bir gıda olarak piyasaya sürülmesine izin vererek buna izin verdi.