Açıköğretim Lisesi (AÖL) kayıtları ne vakit bitecek? (2022 MEB AÖL kayıt takvimi)

Sezai55

New member
AÖL kayıtları ne vakit bitecek? sorusunun cevabı, Açıköğretim Lisesi öğrencileri tarafınca merak ediliyor. 10 Ekim tarihinde başlayan kayıt süreçleri için artık fazlaca az bir vakit kaldı. MEB tarafınca yayımlanan 2022 AÖL takvimiyle bir arada kayıt tarihlerinin ne vakit sona ereceği belirli oldu. İşte detaylar.

AÖL KAYITLARI NE VAKİT BİTECEK?

2022-2023 eğitim ve öğretim yılı birinci devir birinci kayıt ve kayıt yenilemeleri Mesleksel Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi için 22 Ağustos – 23 Eylül tarihleri içinde, Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi için 22 Ağustos – 7 Ekim tarihi tarihleri içinde yapılacak.

Belirtilen tarihlerde çeşitli niçinlerle kayıt süreçlerini yaptıramayan öğrencilerden Mesleksel Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi öğrencileri 26 Eylül 2022 tarihinden 30 Eylül 2022 tarihi mesai bitimine kadar;

Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi öğrencileri 10 Ekim 2022 tarihinden 14 Ekim 2022 tarihi mesai bitimine kadar kayıt süreçlerini tamamlayabileceklerdir.

AÖL İMTİHANLARI NE VAKİT?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafınca yayımlanan 2022-2023 iş takvimi daha sonrasında AÖL imtihanlarının yapılacağı tarih aşikâr oldu.

Buna göre; AÖL 2022-2023 eğitim periyodu 1. periyot imtihanları Aralık ayında uygulanacak. İmtihanların tam tarihi MEB üzerinden açıklanacak.

AÖL İMTİHANLARI ONLİNE MI OLACAK?

MEB’in 2022 imtihan uygulama takvimine nazaran AÖL 1. devir imtihanı online olarak gerçekleşecek.