Açıköğretim Lisesi (AÖL) imtihanları ne vakit? AÖL imtihanları online mı? (2022 MEB AÖL imtihan tarihi)

Sezai55

New member
AÖL 1. devir imtihanları, Açıköğretim Lisesi öğrencileri tarafınca sorgulanmaya devam ediyor. 14 Ekim tarihinde tamamlanan AÖL 1. devir imtihan fiyatlarının sona ermesiyle birlikte imtihan tarihi araştırılmaya başladı. Öte yandan AÖL imtihanlarının online olup olmayacağı da merak ediliyor. İşte detaylar.

AÖL İMTİHANLARI NE VAKİT?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafınca yayımlanan 2022-2023 iş takvimi daha sonrasında AÖL imtihanlarının yapılacağı tarih muhakkak oldu.

Buna nazaran; AÖL 2022-2023 eğitim devri 1. periyot imtihanları Aralık ayında uygulanacak. İmtihanların tam tarihi MEB üzerinden açıklanacak.

AÖL İMTİHANLARI ONLİNE MI OLACAK?

MEB’in 2022 imtihan uygulama takvimine bakılırsa AÖL 1. devir imtihanı online olarak gerçekleşecek.

AÖL MEZUNİYET KAİDELERİ NELER?

Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz eğitim öğretim periyodunda AÖL mezuniyet kaidelerinde değişikliğe gitti. 18 yaşını doldurmayan adaylar en az 8, 18 yaşını dolduran bireyler için ise en az 5 devir ders alma kaidesi gerekiyor. İşte öteki mezuniyet kuralları;

Kazanılan toplam kredinin 170 olması,

Müfredat tarafınca belirlenen ortak derslerin muvaffakiyetle tamamlanması,

Dil ve Anlatım dersinden başarılı olunması,

En az 1 periyot açık öğretim imtihanına girilmesi.