8 vilayette eğitime kar manisi

Sezai55

New member
Ağır kar yağışı ve olumsuz hava kuralları niçiniyle 8 ilin tamamında yahut birtakım ilçelerinde 4 Mart Cuma günü eğitime orta verildi.

ARDAHAN

Ardahan’ın tüm ilçelerinde kar ve tipi niçiniyle eğitim öğretime bugün orta verildi.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Erhan Bulut, AA muhabirine, kent genelinde ağır kar yağışı ve tipinin ulaşımı aksattığını bildirdi.

Kar ve tipi niçiniyle tüm ilçelerde eğitime bugün orta verildiğini kaydeden Bulut, “İl merkezi hariç Hanak, Damal, Çıldır, Posof ve Göle ilçelerimizde eğitime bugün orta verildi.” dedi.

Kelam konusu ilçelerde fazlaca sayıda köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu öğrenildi.

BİTLİS

Bitlis merkez ile Mutki Tatvan ve Hizan ilçelerinde, kar ve olumsuz hava şartları niçiniyle eğitim öğretime bir gün orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ağır kar niçiniyle vilayet merkezi ile Tatvan, Mutki ve Hizan’daki tüm eğitim kurumlarında, eğitim ve öğretime bir gün orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan gebe ve engelli çalışanın idari müsaadeli sayılacağı aktarıldı.

VAN

Van’ın Başkale ilçesinde olumsuz hava şartları niçiniyle eğitime bir gün orta verildi.

Başkale Kaymakamlığından yapılan açıklamada, kar yağışının ilçe genelinde tesirini sürdürdüğü açıklandı.

Açıklamada, 4 Mart Cuma ilçe genelindeki birinci ve orta dereceli tüm eğitim öğretim kurumlarının ağır kar ve tipi niçiniyle tatil edildiği tabir edildi.

DENİZLİ

Denizli’nin kimi ilçelerinde kar yağışı niçiniyle taşımalı eğitime bir gün orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada olumsuz hava şartlarının birtakım ilçelerde tesirini sürdürdüğü tabir edildi.

Açıklamada, olumsuz hava koşullarının devam etmesi, insan sıhhati ve trafik güvenliği riskleri oluşturması niçiniyle Acıpayam, Çameli ve Kale ilçelerinde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için 4 Mart 2022 Cuma yüz yüze eğitime orta verildiği eğitim ve öğretime uzaktan devam edileceği açıklandı.

Açıklamada, kelam konusu ilçelerdeki engelli ve gebe kamu nazaranvlilerinin bugün idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

GİRESUN

Giresun’un kimi ilçelerinde kar yağışı niçiniyle eğitime bir gün orta verildiği bildirildi.

Çamoluk Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, ağır kar yağışı ve yollarda oluşan buzlanma riski niçiniyle tüm okullarda eğitime 4 Mart Cuma orta verilmesinin kararlaştırıldığı açıklandı.

Açıklamada, engelli ve gebe kamu çalışanının de müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Espiye Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada ise ilçede tesirli olan kar yağışı niçiniyle köylerde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için yüz yüze eğitime bir gün orta verilmesi sonucu alındığını aktarıldı.

ISPARTA

Isparta’da kar yağışı niçiniyle eğitime verilen orta bugün de sürecek.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar, buzlanma ve soğuk havanın yarın da tesirini sürdüreceği açıklandı.

Açıklamada, “4 Mart Cuma günü Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı tüm kademe okullar, özel anaokulları, özel eğitim, rehabilitasyon merkezleri, çeşitli kurslar, motorlu şoför kursları, uygulama eğitim merkezleri, okullarda devam eden destekleme ve yetiştirme kursları faaliyetlerine orta verilmiştir.” tabirleri kullanıldı.

Öte yandan, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve gebe işçinin de idari müsaadeli sayılacağı bildirildi.

Kentte kar yağışı niçiniyle dün okullar tatil edilmişti.

KONYA

Ağır kar yağışı ve buzlanma niçiniyle okullar Konya’nın 11 ilçesinde büsbütün, 6 ilçesinde kısmen tatil edildi.

İlçe hıfzıssıhha şuraları tarafınca alınan kararlara nazaran, Ahırlı, Derbent, Derebucak, Hüyük, Ilgın, Beyşehir, Yunak, Doğanhisar, Tuzlukçu, Halkapınar, Akşehir’de tüm birinci ve orta dereceli okullar ile liselerde 4 Mart Cuma günü uzaktan eğitim yapılacak.

Sarayönü ilçesinde taşımalı eğitim ile Kadıoğlu, Çeşmelisebil, Gözlü, Yenicekaya, Özkent ve Gözlü Tigem mahallelerinde de yüz yüze eğitime orta verildi.

Cihanbeyli ilçesinde ise Kandil Şehit Ersan Şeker İlkokulu, Büyükbeşkavak İlkokulu, Çimen İlkokulu, Çölköy İlkokulu, Kandil Mesleksel ve Teknit Anadolu Lisesi, Küçükbeşkavak İlkokulu, Kelhasan İlkokulu, Kuşça İlkokulu, Çimen Konak Yaylası İlkokulu yüz yüze eğitime orta verildiği bildirildi.

Altınekin ilçesinde taşımalı eğitim ile Oğuzeli, Akıncılar, Dedeler, Sarnıç, Yenice ve Kocyaka mahallelerinde, Bozkır ve Ereğli İlçesinde taşımalı eğitim goren öğrencilere, Kadınhanı İlçe merkezinde bulunan okullar ile Osmancık, Atlantı, Kolukısa, Hacımehmetli ve Pusat mahallelerinde bulunan okullar hariç başka okullarda yüz yüze eğitime orta verildi.

Uzaktan eğitim sonucu alınan ilçelerde, engelli ve gebe kamu bakılırsavlilerinin de idari müsaadeli sayılacağı açıklandı.

BURDUR

Burdur’da tesirli olan kar yağışı niçiniyle yüz yüze eğitime kent merkezi ve 7 ilçesinde bir gün orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Vilayet Hıfzıssıhha Heyetinin Vali Ali Arslantaş başkanlığında olağanüstü toplandığı açıklandı.

Kent genelinde tesirli olan ağır kar yağışı niçiniyle buzlanma, don olayı, ulaşımda aksamalar üzere oluşması mümkün riskler yüzünden, 4 Mart cuma günü, Ağlasun, Çeltikçi ve Bucak ilçeleri hariç kent merkezi ve başka 7 ilçede Ulusal Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi ve özel anaokulları, özel eğitim okulları, ilkokul, ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitime bir gün müddetle orta verildiği kaydedildi.

Rehabilitasyon merkezlerinin, yaygın eğitim kurslarının ve tüm özel kursların da yüz yüze eğitimlerine bir gün orta verildiği aktarılan açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

“Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğüne bağlı kreş ve gündüz bakım meskenlerinde hizmete bir gün orta verilmesine, kent merkezi ve belirtilen ilçelerde fiziki manisi olan tüm engelliler, bakmakla yükümlü olduğu engelli yakını olan, gebe ve 10 yaş altı çocuğu olan kamu çalışanlarının da bir gün idari müsaadeli sayılmasına oy birliğiyle karar verilmiştir.”