6 yaşında birinci fotoğraf standını açtı

Sezai55

New member
İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji, öğrencilerinin geleceklerine ışık tutuyor. Onları küçük yaştan itibaren izliyor ve yetenekleri doğrultusunda yönlendiriyor. Bu misyon ile öğrencilerin yeteneklerini sergileyebilecekleri fırsatlar yaratarak, özgüvenli bireyler yetiştiriyor.

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Bursa İnegöl Yerleşkesi öğrencisi Göksu Koyuer bu misyonla yetişen öğrencilerden bir tanesi. Yaklaşık 40 fotoğrafın yer aldığı birinci fotoğraf standını açtı.

Birinci fotoğraf standını açmasının heyecanı ve memnunluğunu yaşayan İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Bursa İnegöl Yerleşkesi öğrencisi Göksu Koyuer stant açılışında, ‘’6 yaşımdayım. Bebeklikten beri fotoğraf çiziyorum. Birinci fotoğraf standımı açıyorum. Bir yaşından beri fotoğraf yapıyorum. Annem ve babam yardımıyla fotoğraf yapmayı öğrendim. Fotoğraf yapmaya birinci olarak karalamalarla başladım. Fotoğraf standından kazanacağım parayla sokak hayvanlarına mama alacağım” dedi.

Göksu’nun annesi Filiz Koyuer ise “Göksu fotoğraf yapmayı fazlaca seviyor. Ben de ona dayanak oldum. Bir yaşından beri fotoğraf yapıyor. Tabiat ailesinin bize stant konusunda büyük dayanağı oldu. Bu stant Göksu’yu pek keyifli etti. Göksu hayvanları epeyce seven bir çocuk. Doğal bu stant başka çocuklara da ilham verdi. Çok muazzam dönüşler aldık. Göksu sergiden kazanacağı paranın sokak hayvanlarına mama olarak verilmesinden epey keyifli oldu, biz de memnun olduk” dedi.

Stant açılışına katılan İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, “Minik öğrencimiz Göksu’nun birinci fotoğraf standına katıldık. Öğrencimizi tebrik ediyorum. Stantta yer alan fotoğrafları satarak, geliriyle sokak hayvanlarına mama alması hoş bir davranış. Tebrik ediyorum. Öğrencimize muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Ulusal Eğitim Müdürü Ali Gerçek ise, “Göksu’yu tebrik ediyorum. Dayanılmaz hayal gücünü resme yansıtmış. Dileğimiz bu yaşlarındaki küçük yetenekleri kazanmak. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.