49 vilayette eğitime kar pürüzü (19 Ocak Çarşamba günü hangi vilayetlerde okullar tatil edildi)

Sezai55

New member
Ülke genelinde biroldukca vilayet ve birtakım ilçelerde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları niçiniyle 19 Ocak Çarşamba günü eğitime orta verildi.

KARABÜK

Karabük merkez ve ilçelerinde kar yağışı sebebiyle eğitim öğretime 19 Ocak Çarşamba günü orta verildi.

Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada, vilayet genelinde devam eden kar yağışı niçiniyle merkez ve ilçelerinde eğitime 19 Ocak Çarşamba günü orta verildiği bildirildi.

Açıklamada, engelli ve gebe kamu çalışanlarının da 19 Ocak Çarşamba günü idari müsaadeli sayılacağı açıklandı.

ERZİNCAN

Erzincan’da kar yağışı niçiniyle vilayet genelindeki tüm okullarda eğitime 1 gün orta verildi.

Meteorolojinin ikazının akabinde Erzincan’da kar yağışı tesirli olmaya başladı. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı yüksek bölümlerde hayatı olumsuz etkiledi. Ağır kar yağışının akabinde valilik, vilayet genelinde tüm okullarda eğitime 1 günlüğüne orta verildiğini deklare etti.

Erzincan Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde devam eden olumsuz hava şartları niçiniyle 19.01.2022 Çarşamba günü vilayet
genelindeki tüm okullarımızda eğitim, öğretime 1 gün müddetle orta verilmesine, engelli ve gebe olan kamu işçisinin idari müsaadeli sayılmalarına karar verilmiştir.” denildi.

ARTVİN

Artvin merkez ve kimi ilçelerinde kar sebebiyle 19 Ocak Çarşamba günü eğitime orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ağır kar yağışı, soğuk hava ve buzlanmanın tesirli olması niçiniyle merkez, Ardanuç, Borçka, Murgul ve Şavşat ilçelerinde eğitim-öğretime 19 Ocak Çarşamba orta verileceği açıklandı.

Açıklamada Arhavi, Hopa, Kemalpaşa ve Yusufeli ilçelerinde taşıma yoluyla okullara gelen öğrencilerin bu tarihte müsaadeli sayılacağı aktarıldı.

ZONGULDAK

Devrek Kaymakamı Ümit Altay, ilçe genelinde tesirli olan kar yağışı sebebiyle taşımalı eğitime 1 gün müddetle orta verildiğini bildirdi.

Altay, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ilçe genelinde kar yağışının tesirli olduğunu belirtti.

Bu sebeple taşımalı eğitimde 19 Ocak çarşamba günü 1 gün mühletle eğitim öğretime orta verildiğini aktaran Altay, ilçe merkezinde ve Çaydeğirmeni’nde yarın eğitim öğretimin devam edeceğini duyurdu.

SAMSUN

Samsun’un Ladik ilçesinde ağır kar yağışı niçiniyle kimi okullarda yüz yüze eğitime 1 gün orta verildi.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafınca yapılan açıklamada, Ladik ilçesinde olumsuz hava kurallarının tesirli olduğu açıklandı.

Açıklamada, Ladik ilçesinde kar ve buzlanma niçiniyle 19 Ocak Çarşamba okulların tatil edildiği duyuruldu.

BURSA

Bursa’nın Büyükorhan, Keles, Yenişehir ve Harmancık ilçelerinde kar niçiniyle 19 Ocak çarşamba günü okullar tatil edildi.

Büyükorhan Kaymakamlığından yapılan açıklamada, meteorolojik değerlendirmelere göre, ilçede ağır kar yağışının öngörüldüğü belirtilerek, “Buzlanma, don olayı üzere riskler niçiniyle 19 Ocak çarşamba günü eğitim faaliyetlerine 1 gün orta verilmiştir. Kamuda çalışan gebe ve engelli vatandaşlar idari müsaadeli sayılacaktır.” sözlerine yer verildi.

Keles Kaymakamlığından yapılan açıklamada da “İlçemizde tesirli olan ağır kar yağışı, don ve ulaşımda yaşanabilecek beklenen riskler niçiniyle ilçe genelinde eğitim ve öğretime 1 gün mühletle orta verilmiştir.” sözleri yer aldı.

Yenişehir ve Harmancık kaymakamlıklarından yapılan açıklamada ise 19 Ocak çarşamba günü tüm kademelerde eğitime orta verildiği, gebe ve engelli kamu çalışanının de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

MUŞ

Muş Valiliği, olumsuz hava şartları niçiniyle eğitim-öğretime 19 Ocak çarşamba günü için bir gün mühletle orta verildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, elverişsiz hava şartları ile meteorolojik sis, don ve çığ tehlikesi kıymetlendirilerek, 5442 sayılı Vilayet Yönetimi Kanununun 11/C unsuru mucibince; 19 Ocak 2022 Çarşamba günü vilayet genelinde eğitim-öğretime 1 gün mühlet ile orta verildiği açıklandı. Ayrıyeten, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebe ve engelli çalışanın de idari müsaadeli sayılacakları kaydedildi.

SİNOP

Sinop’un birtakım ilçelerinde, kar ve buzlanma niçiniyle 19 Ocak Çarşamba günü eğitim yapılmayacak.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte tesirli olan ağır kar ötürüsıyla merkez ilçe, Ayancık, Türkeli ve Gerze ilçelerinde taşımalı eğitim verilen, Erfelek ilçesinde ise tüm okullarda 19 Ocak Çarşamba eğitim öğretime orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, ağır yağış niçiniyle oluşabilecek olumsuz durumlara karşı dikkatli olunması istendi.

HATAY

Hatay genelinde sağanak ve kar niçiniyle 19 Ocak Çarşamba günü okulların tatil edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada “İlimizde devam eden güçlü yağışlar ötürüsıyla 19 Ocak Çarşamba günü Hatay genelinde eğitim ve öğretime 1 gün orta verilmiştir.” tabirine yer verildi.

Açıklamada ayrıyeten, gebe ve engelli kamu çalışanının de yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

DÜZCE

Düzce’de kar yağışı sebebiyle kent genelinde eğitime 19 Ocak çarşamba günü orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışının kent genelinde devam ettiği açıklandı.

Açıklamada, “Meteorolojik bilgilere nazaran, vilayetimizde beklenen kar yağışı ve mümkün buzlanma niçiniyle, yaşanabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak 19 Ocak çarşamba günü vilayet genelinde eğitime 1 gün mühlet ile orta verilmiştir.” tabiri kullanıldı.

Kamuda çalışan engelli ve gebe işçinin idari müsaadeli sayılacağı aktarılan açıklamada, halk eğitim kurslarına da bir gün orta verildiği kaydedildi.

DENİZLİ

Denizli’nin 11 ilçesinde kar yağışı niçiniyle eğitime bir gün orta verildi.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 19 Ocak çarşamba günü kar yağışı ve buzlanma niçiniyle Çameli, Babadağ, Kale ilçelerinde taşımalı eğitime, Buldan, Bekilli, Çal, Baklan, Honaz, Bozkurt, Çardak, ve Çivril ilçelerinde ise yüz yüze eğitime orta verildiği bildirildi.

Olumsuz hava koşullarının insan sıhhati ve trafik güvenliği açısından tehlike oluşturabileceği belirtilen açıklamada, engelli ve gebe kamu çalışanlarının da yarın müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

MERSİN

Mersin’in Silifke ilçesinde tesirli olan kar yağışı niçiniyle kimi mahallelerdeki okulların tatil edildiği, Gülpınar’da ise uzaktan eğitim yapılacağı bildirildi.

Silifke İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilçenin yüksek bölümündeki Yeğenli, Uzuncaburç ve Ovacık mahallelerindeki ilkokul ve ortaokullarda, olumsuz hava şartları niçiniyle yarın ve 20 Ocak’ta eğitime orta verildiği açıklandı.

Gülnar Kaymakamlığından yapılan açıklamada da kar yağışının tesirini sürdürdüğü ilçede okullarda yarın uzaktan eğitim yapılacağı bildirildi.

Büyükeceli İlkokul ve Ortaokulunun kapsam haricinde bırakıldığının kaydedildiği açıklamada, gebe ve engelli kamu işçilerinin de idari müsaadeli sayılacağı aktarıldı.

KONYA

Konya’nın 25 ilçesinde kar yağışı sebebiyle okullarda eğitime 1 gün mühletle orta verildi.

Konya’nın 25 ilçesinde büsbütün, 3 ilçesinde de epeyce sayıda kırsal mahallede kar yağışından dolayı 19 Ocak Çarşamba günü 1 gün mühletle eğitime orta verildi. Konya Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar yağışı ve buzlanma sebebiyle okulların tatil olduğu ilçeler şunlar:

“Ahırlı, Altınekin, Akören, Akşehir, Beyşehir, Bozkır, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Sarayönü, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük ve Yunak.”

Öte yandan, Meram, Selçuklu ve Karatay ilçelerine bağlı epey sayıda mahallede de eğitime 19 Ocak 2021 Çarşamba 1 gün orta verildiği bildirildi.

BİTLİS

Bitlis’te kar yağışı ve olumsuz hava şartları niçiniyle 19 Ocak günü eğitime bir gün orta verildiği belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ağır kar yağışı ve olumsuz hava kaideleri niçiniyle Bitlis merkezde bulunan resmi ve özel tüm eğitim kurumlarında 19 Ocak Çarşamba günü eğitim ve öğretime orta verildiği belirtildi.

ERZURUM

Erzurum’da olumsuz hava şartları niçiniyle eğitime bir gün orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakılırsa, olumsuz hava şartları niçiniyle merkez ilçelerden Yakutiye, Palandöken ve Aziziye’de okullar bir gün tatil edildi.

Engelli ve gebe kamu çalışanı ise 19 Ocak Çarşamba günü idari müsaadeli sayılacak.

OSMANİYE

Osmaniye’nin Düziçi ve Kadirli ilçelerinde birtakım köy ve mahallelerde eğitime kar yağışı niçiniyle orta verildi.

Düziçi Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, kar yağışı niçiniyle ulaşımda yaşanan badireler niçiniyle Yeşilyurt, Çatak, Yenifarsak köyü ile ilçeye bağlı Yeşilbayır ve Kurtbey mahallelerinde yüz yüze eğitime 1 gün mühletle orta verildiği açıklandı.

Açıklamada ayrıyeten bu köy ve mahallelerde taşımalı eğitimin de yapılmayacağı kaydedildi.

Kadirli ilçesinde de kimi köylerde eğitime kar yağışı niçiniyle orta verildiği bildirildi.

İlçe Ulusal Eğitim Müdürü İlyas Tapsız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı yüzünden ulaşımda zahmetler yaşandığını belirtti.

Bu niçinle Yoğunoluk, Koçlu, Kayasuyu, Yenigün ve İlbistanlı köylerindeki ilkokul ile ortaokullarda yüz yüze eğitime 1 gün orta verildiğini kaydeden Tapsız, bu okullarda taşımalı eğitimin de yapılmayacağını aktardı.

KAYSERİ

Kayseri ve ilçelerinde ağır kar niçiniyle eğitime 19 Ocak Çarşamba günü orta verildi.

Vali Şehmus Günaydın, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda merkez Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Hacılar ilçeleri ile İncesu’da 19 Ocak Çarşamba günü eğitime orta verildiğini belirtti.

Gebe ve engelli çalışanların da idari müsaadeli sayılacağını kaydeden Günaydın, başka ilçelerde kaymakamlıklarca kıymetlendirme yapılacağını aktardı.

Öte yandan, ağır kar yağışı niçiniyle öteki ilçelerde de 19 Ocak Çarşamba günü eğitime orta verildiği öğrenildi.

GİRESUN

Giresun’da kar yağışı niçiniyle 7 ilçedeki tüm okullarda, 9 ilçede ise köy okullarında 19 Ocak Çarşamba günü eğitim ve öğretime orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Alucra, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Güce ve Şebinkarahisar ilçelerinde kar yağışı ve buzlanma riski niçiniyle tüm eğitim kademelerinde eğitim ve öğretime 19 Ocak Çarşamba günü orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, merkez ilçe, Bulancak, Espiye, Eynesil, bakılırsale, Keşap, Piraziz, Tirebolu ve Yağlıdere ilçelerindeki köy okullarında 19 Ocak Çarşamba günü okulların tatil edildiği kaydedildi.

SAKARYA

Sakarya’nın Taraklı ilçesinde kar yağışı sebebiyle eğitim öğretime 19 Ocak Çarşamba günü orta verilecek.

Taraklı Kaymakamlığından yapılan yazıyı açıklamada, şu sözler kullanıldı:

“Hava şartları sebebiyle 19 Ocak Çarşamba günü eğitim-öğretime 1 günlüğüne orta verilmiştir.”

ORDU

Ordu’nun kimi ilçelerinde kar yağışı niçiniyle eğitime 19 Ocak Çarşamba günü orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, vilayet genelinde devam eden ağır kar yağışı, buzlanma ve olumsuz hava şartları niçiniyle kimi ilçelerde eğitime 19 Ocak Çarşamba günü orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, şu sözlere yer verildi:

“Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Ulubey ilçelerimizdeki okulların tamamında, Gülyalı, Perşembe, Ünye ilçelerimizde taşımalı eğitim sistemiyle gelen öğrenciler için, Altınordu ilçemizde taşımalı eğitim sistemiyle gelen öğrenciler için ve Gökömer, Cumhuriyet, Gerce ve Yağızlı mahallelerindeki okullarda, Fatsa ilçemizde ise ilçe merkezi haricinde kalan ve taşımalı eğitim sistemiyle gelen öğrenciler için 19 Ocak 2022 Çarşamba günü bir gün mühletle eğitime orta verilmiştir.”

Açıklamada, belirtilen ilçelerdeki kamu kurumlarında nazaranvli engelli ve gebe çalışanın de 19 Ocak Çarşamba günü idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

ÇANKIRI

Çankırı’da tesirli olan kar yağışı ve buzlanma niçiniyle 19 Ocak Çarşamba günü 5 ilçede eğitime orta verildiği bildirildi.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ağır kar yağışı ile olumsuz hava şartları niçiniyle Atkaracalar, Bayramören, Çerkeş ve Kurşunlu ilçelerinde tüm kademelerin, Ilgaz ilçesinde ise taşımalı eğitim ve taşımalı özel eğitim verilen okulların 19 Ocak çarşamba günü tatil edildiği açıklandı.

YOZGAT

Yozgat Valiliği, olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve buzlanma riskine karşı vilayet genelinde eğitime bir gün orta verildiğini duyurdu.

Yozgat Valisi Ziya Polat toplumsal medya üzerinden yaptığı paylaşımla eğitim ve öğretime 1 gün orta verildiğini, engelli ve gebe kamu çalışanlarının idari müsaadeli sayılacağını duyurdu. Yozgat Valiliği tarafınca toplumsal medya üzerinden yapılan paylaşımda, “Olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve buzlanma riskine karşı ilimiz genelinde tüm okul ve kurslarda eğitime 19 Ocak Çarşamba 1 (Bir) gün orta verilmiştir. Engelli ve gebe kamu çalışanlarımız idari müsaadeli sayılacaktır” tabirlerine yer verdi.

RİZE

Rize Valisi Kemal Çeber, devam eden ağır kar yağışı, buna bağlı riskler niçiniyle eğitime bir gün orta verildiğini bildirdi.

Çeber, yaptığı yazılı açıklamada, kentte aralıklarla devam eden kar yağışı ve meteorolojiden alınan son iddialara bakılırsa hava koşullarının olumsuz tesirlerinin en aza indirilmesi, yaşanması beklenen aksiliklerin önüne geçilmesi maksadıyla 19 Ocak Çarşamba günü vilayet genelindeki tüm birinci ve orta dereceli okullarda bir gün müddetle eğitim ve öğretime orta verilmesinin, gebe ve engelli çalışanların da idari müsaadeli sayılmasının kararlaştırıldığını belirtti.

ADANA

Adana’nın Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Aladağ, Karaisalı ve Pozantı ilçelerinde kar yağışı niçiniyle eğitime orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, “Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Aladağ, Karaisalı ve Pozantı ilçelerinde gerçekleşen ağır kar yağışı sebebiyle öğrenci ve öğretmenlerimizin olumsuz bir durumla karşılaşmamaları gayesiyle 19 Ocak Çarşamba günü eğitim ve öğretime 1 gün orta verilmiştir.” sözüne yer verildi.

Açıklamada, kamu kurumlarında bakılırsavli engelli ve gebe işçinin de 19 Ocak Çarşamba günü idari müsaadeli sayılacağı açıklandı.

ŞANLIURFA

Şanlıurfa Valiliği kent genelinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları niçiniyle 19 Ocak Çarşamba günü eğitime orta verildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, meteoroloji iddialar doğrultusunda 19 Ocak Çarşamba günü kent genelinde kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının tesirli olmasının beklendiği aktarıldı.

Hava kuralları niçiniyle oluşabilecek riskleri en aza indirmek hedefiyle 19 Ocak Çarşamba günü kent genelindeki okulların tamamında eğitime orta verildiği duyuruldu.

Açıklamada kamu kurumlarında misyonlu engelli ve gebe işçinin de 19 Ocak Çarşamba günü idari müsaadeli sayılacağı açıklandı.

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar’da tesirli olan kar yağışı ve muhtemel buzlanma niçiniyle vilayet genelinde 19 Ocak Çarşamba günü eğitime orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, yollarda meydana gelebilecek ağır buzlanma ve don olayları niçiniyle Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı vilayet merkezi ve ilçelerdeki özel ve resmi okullarda eğitim öğretime 19 Ocak Çarşamba günü orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, vilayet genelindeki kamu kurumlarında nazaranvli engelli ve gebe işçinin de 19 Ocak Çarşamba günü idari müsaadeli sayılacağı bildirildi.

Vali Gökmen Çiçek de Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, “Sevgili öğrenciler gece oluşacak ağır buzlanma niçiniyle 19 Ocak Çarşamba günü Afyonkarahisar’da 1 gün okulları tatil ediyoruz. 1 günlük bu tatili kitap okuyarak geçirmenizi istiyorum. Tatilden daha sonra sizleri daha canlı bir biçimde okullarınıza bekliyoruz.” sözlerini kullandı.

DİYARBAKIR

Diyarbakır’da kar yağışı ve buzlanma niçiniyle okullar 19 Ocak Çarşamba günü tatil edildi.

Vali Münir Karaloğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, vilayet genelinde tesirli olan ağır kar yağışı ve buzlanma niçiniyle 19 Ocak Çarşamba günü eğitim öğretime 1 günlüğüne orta verildiğini bildirdi.

Karaloğlu, “İyi tatiller çocuklar.” sözlerini kullandı.

GÜMÜŞHANE

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, vilayet genelinde ağır kar yağışı, güçlü buzlanma ve don hadisesinin sıhhat, ulaşım üzere olumsuz tesirlerinin olabileceği değerlendirildiğinden Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve çeşitteki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin 19 Ocak Çarşamba günü tatil edildiği açıklandı.

Kamu kurumlarında nazaranvli engelli ve gebe çalışanın de 19 Ocak Çarşamba günü idari müsaadeli sayılacağı kaydedilen açıklamada, buzlanma niçiniyle trafiğe çıkacak şoförlere dikkatli olmaları ihtarında bulunuldu.

TOKAT

Tokat’ın Yeşilyurt, Almus, Başçiftlik, Niksar ve Reşadiye ilçelerde kar yağışı, buzlanma ve olumsuz hava şartları niçiniyle bugün eğitime orta verildi.

Açıklamada, olumsuz hava şartları niçiniyle ilçe genelinde 19 Ocak Çarşamba resmi ve özel anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime orta verildiği duyuruldu.

NEVŞEHİR

Nevşehir’de kar niçiniyle okullar 19 Ocak Çarşamba günü tatil edildi

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, bölgede devam eden kar yağışı, muhtemel buzlanma riski ve olumsuz hava şartları niçiniyle resmi ve özel okullarda eğitim ve öğretimin 19 Ocak Çarşamba günü tatil edildiği açıklandı.

Açıklamada, kamu kurumlarında vazifeli engelli ve gebe çalışanın de 19 Ocak Çarşamba günü idari müsaadeli sayılacağı bildirildi.

BOLU

Bolu’da, kar yağışı niçiniyle 19 Ocak Çarşamba günü için eğitime orta verildi.
Bolu Valiliği, meteorolojik bilgilere nazaran, ağır kar yağışı ve buzlanmanın devam edecek olması niçiniyle okulların 1 gün mühletle tatil edildiğini duyurdu. Ayrıyeten engelli ve gebe kamu çalışanlarının da 19 Ocak Çarşamba günü idari müsaadeli sayılacağı açıklandı.

MALATYA

Malatya merkezi ve ilçelerde akşam saatlerinde başlayan kar yağışının şiddeti arttı. Merkez ve ilçeler, kısa müddette beyaza bürünürken, belediye grupları de karla uğraş çalışması başlattı.

Malatya Valisi Aydın Baruş, yaptığı yazılı açıklamada, kentte 19 Ocak Çarşamba günü için eğitime orta verildiğini belirterek, “İlimiz genelinde, ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve kara yollarında oluşan buzlanmaya bağlı olarak ulaşımda yaşanabilecek sıkıntılar sebebiyle, öğrencilerimizin ve işçinin güvenliğinin sağlanması bakımından, Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı her cins ve derecedeki resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile öbür kamu, kurum kuruluşlarına ilişkin kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında, 19 Ocak 2022 Çarşamba günü bir gün müddet eğitime orta verilmesine karar verilmiştir. Ayrıyeten kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından; gebe, engelli, diyaliz hastaları ile kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve başka kamu vazifelileri 19 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 gün mühlet ile idari müsaadeli sayılacaklardır” dedi.

ELAZIĞ

Meteoroloji 13’üncü Bölge Müdürlüğü’nün ihtarını yaptığı kar yağışı, Elazığ’da tesirli oldu. Kent genelinde başlayan kar yağışıyla Elazığ Belediyesi ve Vilayet Özel Yönetimi’ne bağlı gruplar, yolların açık kalması için çalışma yaptı.

Valilik ise kar yağışı niçiniyle eğitime 19 Ocak Çarşamba günü için orta verildiğini, kamu kurum ve kuruluşlarındaki engelli ve gebe işçinin de idari müsaadeli sayılacağını duyurdu.

KÜTAHYA

Kütahya’da kar yağışı, buzlanma ve don olayları niçiniyle eğitim öğretime 1 gün orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ”Kar yağışı, yollarda meydana gelebilecek buzlanma ve don olayları niçiniyle, Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı vilayet merkezi ve ilçelerimizdeki özel ve resmi okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde kreş ve gündüz bakım meskenlerinde, özel eğitim kurslarında, türlü kurslarda, resmi okullarda devam etmekte olan destekleme ve yetiştirme kurslarında, özel okullarda devam etmekte olan destek kurslarında 19 Ocak 2022 Çarşamba günü eğitim öğretime 1 gün mühletle orta verilmiştir. Ayrıyeten ilimiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında bakılırsavli çalışandan engelli, gebe ve kronik hastalığı bulunan memur ve öteki kamu nazaranvlileri 19 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 gün mühletle idari müsaadeli sayılacaktır” denildi.

BİNGÖL

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, kent genelinde devam eden ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebi ile vilayet merkezi ve ilçelerde eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi, özel kreş ve gündüz bakımevlerinde Çarşamba günü eğitim öğretime bir günlüğüne orta verildiği açıklandı.

Açıklamanın devamında kamu kurum ve kuruluşlarında nazaranvli engelli ve gebe çalışanların de birebir gün idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

BURDUR

Burdur’da 19 Ocak Çarşamba günü için beklenen ağır kar yağışı niçiniyle eğitime 1 gün orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Meteoroloji datalarına bakılırsa vilayet genelinde ağır kar yağışı öngörülüyor. Buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar üzere olası risklerden dolayı, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi ve özel okullarda eğitim 19 Ocak Çarşamba günü 1 gün müddet ile yüz yüze yapılmayacak.

Rehabilitasyon merkezleri ile yaygın eğitim kursları ve tüm özel kurslarda da yüz yüze eğitimlere bir gün orta verilmesi kararlaştırıldı.

Öte yandan alınan karar kapsamında, kent merkezi ve ilçelerde nazaranvli tüm engelli, gebe ve on yaş altı çocuğu olan (anne yahut babadan biri) kamu çalışanları da bir gün idari müsaadeli sayılacak.

ADIYAMAN

Adıyaman Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafınca yapılan yazılı açıklamada, “İlimiz genelinde olumsuz hava şartlarına bağlı bir olumsuzluk yaşanmaması için, 18/01/2022 Salı ve 19/01/2022 Çarşamba günleri, Valiliğimiz sonucuyla Adıyaman vilayet genelinde (ilçelerimiz dahil) eğitim-öğretime 2 (iki) gün orta verilmesi kararlaştırılmıştır” sözleri kullanıldı.

BİLECİK

Bilecik’te, kar niçiniyle bugün öğlenden daha sonra ve 19 Ocak Çarşamba günü eğitime orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ağır kar yağışı sebebiyle vilayet genelinde eğitime orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, “İlimizde devam eden kar yağışı niçiniyle vilayet genelinde bugün öğlenden daha sonra ve 19 Ocak Çarşamba günü tarihlerinde okulların tatil edilmesine ayrıyeten gebe ve engelli kamu çalışanının de idari müsaadeli sayılmasına karar verilmiştir.” sözlerine yer verildi.

Öte yandan, Bilecik merkez ve ilçelerinde kar yağışı tesirini aralıklarla sürdürüyor.

KONYA

Konya’da bugün başlayan kar yağışı ömrü olumsuz etkiledi. Kar yağışı ve buzlanma niçiniyle 19 Ocak Çarşamba günü, Altınekin, Beyşehir, Derebucak, Derbent, Doğanhisar, Halkapınar, Hadim, Hüyük, Ereğli, Emirgazi, Karapınar, Sarayönü ve Yunak ilçelerinde yüz yüze eğitime orta verildi. Bu süreçte uzaktan eğitim yapılacak.

Meram ilçesinde de evvelce köy ve belde statüsünde bulunan birtakım mahallelerdeki 23 okulda da uzaktan eğitim yapılacak.

UŞAK

Uşak’ta olumsuz hava şartları niçiniyle eğitime 1 gün orta verildi.

Valiliğin toplumsal medya hesaplarından yapılan açıklamada, meteorolojik değerlendirmelere nazaran kent genelinde çok soğuk hava ve buzlanma beklendiği açıklandı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“19 Ocak 2022 Çarşamba günü Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı vilayet merkezi ve ilçelerimizdeki özel ve resmi okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, kreş ve gündüz bakım meskenlerinde, özel öğretim kurslarında, çeşitli kurslarda, resmi ve özel okullarda devam eden destekleme ve yetiştirme kurslarında eğitim ve öğretime 1 gün mühletle daha orta verilmiştir. Ayrıyeten kamu kurum ve kuruluşlarında nazaranvli işçiden engelli, gebe ve kronik hastalığı olan memur ve başka kamu nazaranvlileri 19 Ocak Çarşamba günü 1 gün müddetle idari müsaadeli sayılacaktır.”

NİĞDE

Niğde’de 19 Ocak Çarşamba günü okullar, ağır kar yağışı ve olumsuz hava kuralları niçiniyle tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava kaideleri niçiniyle 19 Ocak Çarşamba vilayet genelindeki, birinci ve orta dereceli okullar ile özel eğitim kurumlarında eğitime orta verildiği bildirildi.

Açıklamada, kamuda bakılırsav yapan gebe ve engelli çalışanların ise idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

AKSARAY

Aksaray’da tesirli olan kar yağışı ve buzlanma niçiniyle vilayet genelinde 19 Ocak Çarşamba günü eğitime orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, vilayet ve ilçelerde devam eden ağır kar yağışı ile olumsuz hava şartları niçiniyle her cins kademedeki resmi, özel okul ve kurumlarda eğitim ve öğretimin 19 Ocak Çarşamba günü tatil edildiği açıklandı.

Açıklamada, kamu kurumlarında nazaranvli engelli ve gebe işçinin de 19 Ocak Çarşamba günü idari müsaadeli sayılacağı bildirildi.

KARAMAN

Karaman’da tesirli olan kar yağışı ve buzlanma niçiniyle vilayet merkezi, Ayrancı, Kazımkarabekir, Başyayla ve Ermenek ilçelerinde 19 Ocak Çarşamba günü eğitime orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, devam eden ağır kar yağışı ile olumsuz hava şartları niçiniyle vilayet merkezi, Kazımkarabekir, Ayrancı, Başyayla ve Ermenek ilçelerinde her tıp kademedeki resmi, özel okul ve kurumlarda eğitim ve öğretimin 19 Ocak Çarşamba günü tatil edildiği açıklandı.

Açıklamada, kamu kurumlarında nazaranvli engelli ve gebe çalışanın de 19 Ocak Çarşamba günü idari müsaadeli sayılacağı bildirildi.

TUNCELİ

Tunceli’de ağır kar yağışı ve tipi niçiniyle vilayet genelinde 19 Ocak Çarşamba günü eğitime orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte olumsuz hava kurallarının hayatı zorlaştırdığı açıklandı.

Açıklamada, “Kent merkezi başta olmak üzere Çemişgezek, Hozat, Pertek, Pülümür, Nazımiye, Mazgirt ve Ovacık ilçelerimizde 19 Ocak Çarşamba günü tüm okullarımız tatil edilmiştir. Engelli ve gebe kamu çalışanlarımız da idari müsaadeli sayılacaktır.” sözlerine yer verildi.

KİLİS

Kilis’te tesirli olan kar yağışı niçiniyle eğitime 19 Ocak Çarşamba günü orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı niçiniyle Kilis genelinde eğitime, rehabilitasyon merkezleri dahil 19 Ocak Çarşamba orta verildiği açıklandı.

Gebe, engelli ve kronik rahatsızlığı olan kamu işçisinin de idari müsaadeli sayılacağı aktarılan açıklamada, mecburî olmadıkça trafiğe çıkılmaması ihtarında bulunuldu.

BAYBURT

Bayburt’ta ağır kar yağışı niçiniyle 19 Ocak Çarşamba günü eğitime orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, vilayet genelinde tesirli olan kar yağışı ötürüsıyla yaşanabilecek aksilikleri engellemek için Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel tüm kademeler ile Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde 19 Ocak Çarşamba günü eğitim ve öğretim faaliyetlerine orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, kamu kurumlarında nazaranvli engelli ve gebe çalışanın de 19 Ocak Çarşamba günü idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

GAZİANTEP

Gaziantep’te, kar niçiniyle eğitim- öğretime 19 Ocak Çarşamba günü da orta verildi.
Gaziantep’te sabah saatlerinde başlayan kar akşam saatlerinde de tesirini sürdürdü.

Gaziantep Valisi Davut Gül, toplumsal medya hesabından, ağır kar yağışı niçiniyle kent genelinde eğitime 19 Ocak Çarşamba günü da orta verildiğini belirterek, “Yoğun kar yağışı ötürüsıyla 19 Ocak Çarşamba günü Gaziantep genelinde eğitime (halk eğitim dahil) bir gün orta verilmiştir. Gebe ve engelli kamu işçisi idari müsaadeli sayılacaktır. Lütfen zarurî olmadıkça trafiğe çıkmayın” paylaşımında bulundu.

SİVAS

Sivas’ta tesirli olan ağır kar yağışı niçiniyle 19 Ocak Çarşamba günü vilayet genelinde birinci ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Müdürlüğünün hava iddia raporlarında bildirilen meteorolojik datalar doğrultusunda, kar yağışının aralıklarla gün uzunluğu devam edeceğinden eğitime bir gün orta verildiği kaydedildi.

Vali Salih Ayhan, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise “Meteoroloji bir daha yüzünüzü güldürüyor. Sivas’ımızın nimeti olan karla bir arada size tatil de geldi. Gece oluşabilecek buzlanma da ulaşım güvenliğinizi olumsuz etkileyeceğinden Sivas genelinde eğitime 19 Ocak Çarşamba günü 1 gün orta veriyoruz.” tabirlerini kullandı.

KASTAMONU

Kastamonu’nun 19 ilçesinin 17’sinde ağır kar yağışı niçiniyle eğitime orta verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Devrekani, Doğanyurt, Taşköprü, Ağlı, Hanönü, Bozkurt, Araç, Çatalzeytin, Seydiler, Pınarbaşı, Şenpazar, İnebolu, İhsangazi, Azdavay, Küre, Cide ve Daday ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava kuralları niçiniyle eğitime 19 Ocak’ta orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, engelli ve gebe kamu bakılırsavlilerinin de idari müsaadeli sayılacağı tabir edildi.

Öte yandan kent merkezinde de eğitime bir gün orta verilmişti.