2021 CET AÖF yaz okulu imtihanı ne vakit? (ATA AÖF yaz okulu ders seçimi ve kayıt nasıl yapılır?)

Sezai55

New member
Üniversite eğitimini örgün devam edemeyen ya da ikinci üniversitesini okuyan öğrencilerin ilgiyle takip ettiği CET AÖF yaz okulu ders kayıtları, 26.07.2021-09.08.2021 tarihleri içinde yapıldı.

Lakin ağır talep üzerine CET AÖF yaz okulu kayıt tarihleri 11 Ağustos 2021 Çarşamba gününe kadar uzatıldığı bildirildi.

CET AÖF YAZ OKULU KAYIT NASIL YAPILIR?

Gereç fiyatından muaf olan engelli öğrenciler (%40 ve üzeri rapora sahip olanlar) ile gazi, şehit/gazi yakını (birinci dereceden) öğrencilerden yaz okulu fiyatı alınmayacaktır.Öğrencilerimiz kayıt tarihlerinde ders seçimi yaparak yaz okuluna kayıt yaptırabilirler.

Uygulama eğitiminin devir içerisinde alınmış olması ve orta imtihan (vize) notunun oluşması kaidesi ile yarıyıl sonu (final) yahut bütünleme imtihanında başarısız olunması durumunda; Toplumsal Hizmet Lisans ve Toplumsal Hizmet Lisans Tamamlama programlarının müfredatında yer alan Blok Uygulama I, Blok Uygulama II ve Blok Uygulama dersleri, yaz okulunda alınabilir.

Öğrenciler, başka yükseköğretim programlarının yaz okulundan ders alamazlar.

Bir öğrenci, birebir eğitim-öğretim yılında hem mezuniyet üç ders imtihanına tıpkı vakitte yaz okuluna katılamaz. Bir eğitim-öğretim yılında mezuniyet üç ders imtihanına katılma hakkı olan öğrenci, yaz okulu ders seçim haftasında ders seçimi yapmadan mezuniyet üç ders imtihanına katılabilir ya da yaz okulundan ders seçerek yaz okuluna katılabilir.

Yaz okulu kayıt süreçleri tamamlandıktan daha sonra, ders seçimi ile ilgili değişiklik talepleri dikkate alınmaz.

Öğrenciler, yaz okulunda açılacak derslerden en çok toplam 5 (beş) adet ders alabilirler. Bu dersler, evvela alt yarıyıl dersleri olmak üzere, daha evvel alınıp başarısız olunan (FF harf notlu) ve/veya birinci kez alınacak derslerden yalnızca yaz okulunda olmak üzere, takip eden üst yarısenelerdan (güz ya da bahar) seçebilirler.

CET AÖF YAZ OKULU İMTİHANI NE VAKİT?

Yaz okulu imtihanları 12 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze yapılacaktır.