2021 AÖF yaz okulu başvurusu ve ders seçimi nasıl yapılır?

Sezai55

New member
2020-2021 Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yaz Okulu kayıtları 5-9 Temmuz 2021 tarihlerinde alınacak. Yaz okulu imtihanı da 4 Eylül’de yüz yüze yapılacak.

AÖF YAZ OKULU 2021 KAYIT FİYATI NE KADAR?

Yaz okulu fiyatı kayıt yapılan bir ders için 225 TL, ek her ders için 25 TL olarak belirlendi.

AÖF YAZ OKULU KAYIT VE İMTİHAN TARİHLERİ NE VAKİT?

Anadolu Üniversitesi’nin resmi siteden yapılan açıklamada şu unsurlar yer aldı:

“Yaz okulu kayıt süreci, Ders Seçimi ve Kayıt Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir. Kayıt süreçleri; 05 Temmuz 2021 Pazartesi günü başlayacak ve 09 Temmuz 2021 Cuma günü saat 22:00’de sona erecektir.

Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme ayrıntıları oluşmayacak ve öğrenciler yaz okuluna kayıt yaptıramayacaklardır.

Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler en çok beş ders seçebilir.

Ders seçimi aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu, Ders Seçim (Ekle/Sil) ilişkisinden yapılacaktır.

09 Temmuz 2021 tarihinden daha sonra mazeret kabul edilmeyecek ve yaz okulu kayıt süreci yapılmayacaktır. Yaz okulu kayıt müddeti katiyen uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler içinde her ne sebeple olursa olsun, Yaz Okulu Öğretim Sarfiyatı ödemesini yapmayan öğrenciler, 2020-2021 Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıt hakkını kaybeder.

Öğrencilerin yaz okulunun yapıldığı öğretim yılı bahar periyodundaki öğrencilik statüsü değişmez.

2020-2021 öğretim yılından itibaren öğrencilere ders kitapları dijital (PDF) formatta sunulmaktadır. Öğrenciler imtihanlarda ders kitabının e-Kampüs ortamında sunulan aktüel versiyonundaki (PDF) içerikten sorumludur.

-Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler en çok beş ders seçebilir.

-Not Durum Dokümanında; genel not ortalaması 2,00 yahut 2,00’nin üzerinde olan öğrenciler,

-FF harf notu olan ve/veya hiç almadığı ders/derslerden, en çok beş ders seçebilir.

-Not Durum Evrakında; genel not ortalaması 2,00’nin altında olan öğrencilerin, FF harf notu aldığı ders/dersler, ikaz aldığı devirden itibaren şartlı geçer (CD, DC ve DD) harf notu aldığı ders/dersler ile hiç almadığı ders/derslerden, en çok beş ders seçebilir.

-Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler, derslerin yarısenelerını dikkate almadan ders seçimi yapabilir.